Mokėjimo žiedais gyventojai atsiskaito ne tik už kavą – didžiausias mokėjimas viršijo 10 tūkst. eurų

Baltijos šalių gyventojai už prekes ir paslaugas vis dažniau atsiskaito bekontakčiu būdu ir tam renkasi inovatyvius sprendimus – ne tik banko korteles ar išmaniuosius telefonus, bet ir specialius žiedus, apyrankes, lipdukus. „Citadele“ bankas, pirmasis Lietuvoje ir Latvijoje pernai pasiūlęs išmanųjį žiedą kaip atsiskaitymo priemonę, skaičiuoja, kad iš viso tokius žiedus jau naudoja daugiau nei 600 banko klientų, o vienu žiedu vidutiniškai atlikta daugiau nei 80 mokėjimų.

„Pasiūlę galimybę kasdieniams atsiskaitymams naudoti mokėjimų žiedą iš karto sulaukėme didelio susidomėjimo. Buvo tokių gyventojų, kurie mūsų banko klientais tapo būtent dėl šios inovatyvios atsiskaitymo galimybės. Tai rodo, kad Baltijos šalių žmonės yra linkę išbandyti naujoves, o poreikis už prekes ir paslaugas susimokėti patogiai ir greitai, išvengiant būtinybės visur nešiotis piniginę, yra didelis. Iš pradžių šią priemonę pasiūlėme tik savo lojalumo programos X REWARDS dalyviams, tačiau matydami augantį susidomėjimą planuojame padidinti šio sprendimo prieinamumą“, – sako už mažmeninę bankininkystę atsakinga „Citadele“ banko valdybos narė Rūta Ežerskienė.

Bendradarbiaujant su tarptautine finansinių paslaugų bendrove „Visa“ „Citadele“ banko sukurtas mokėjimo žiedas veikia tokiu pat principu kaip ir bekontaktė mokėjimo kortelė, jo nereikia įkrauti. Žiedas yra atsparus vandeniui ir įbrėžimams, todėl juo patogu naudotis sportuojant, aktyviai leidžiant laisvalaikį, keliaujant. Mokėjimai žiedu yra saugus atsiskaitymo būdas, leidžiantis iki 50 eurų atsiskaityti be PIN kodo.

Pasitikrinti atliktų operacijų sąrašą, keisti bekontakčio atsiskaitymo limitą, PIN kodą, užblokuoti ar atblokuoti žiedą galima mobiliojoje banko programėlėje. Be to, šis dėvimasis įrenginys sukurtas kaip stilingas aksesuaras, todėl jo spalvą galima pasirinkti iš kelių variantų: juodos, baltos, rožinės, baltos su juoda ar mėlynos.

Kaip rodo „Citadele“ banko duomenys, vidutinė atsiskaitymo suma mokėjimo žiedais Lietuvoje siekia 25 eurus, Latvijoje – 16 eurų. Mokėjimo žiedais Baltijos šalių gyventojai atsiskaito ne tik už mažos vertės kasdienius pirkinius, bet ir įsigydami didesnės vertės pirkinius. Didžiausia vienos atsiskaitymo žiedu operacijos vertė viršijo 10 tūkst. eurų. Jauniausiam „Citadele“ banko mokėjimo žiedo naudotojui yra 12, vyriausiam – 60 metų.

Banko klientai bekontakčiu būdu gali atsiskaityti kortelėmis, išmaniaisiais telefonais („Apple Pay“ ir mobiliąja programėle „Android“ telefonams), lipduku, apyranke, žiedu, taip pat „Fitbit“ ir „Garmin“ išmaniaisiais įrenginiais. Gyventojai banko klientais gali tapti nuotoliniu būdu, tereikia atsisiųsti banko mobiliąją programėlę.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: