Mokesčiai už verslo liudijimus Panevėžyje turėtų ir toliau likti vieni mažiausių

Siekdama ir toliau skatinti miesto gyventojus užsiimti ūkine-ekonomine veikla, skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą, Panevėžio miesto savivaldybė siekia ir 2021 metais išlaikyti vienus mažiausių fiksuotų pajamų mokesčių už verslo liudijimus tarp didžiųjų Lietuvos miestų. Šį sprendimą gegužės 28 d. svarstys Savivaldybės taryba.

Didžioji dalis veiklų apmokestinama 12 Eur metiniu mokesčiu (gyventojas gali išsipirkti, tarkim, 1 mėn. – tada mokestis bus 1 Eur, bet ne trumpiau kaip 5 dienoms). Tai apima  batų valymą, tekstilės pluoštų paruošimą ir verpimą, žvejybos reikmenų, dirbinių iš gintaro ir jo pakaitalų, žvakių gamybą, lagaminų, rankinių taisymą, kompiuterinius žaidimus, krosnių, kaminų valymą; kalvių (arklių kaustytojų) ir kt. mažiau populiarias veiklas.

Kitoms taikomi metiniai mokesčiai nuo 150 Eur (meno kūrinių, vonių restauravimas, kailių išdirbimas, avalynės ir mezginių gamyba, ateinančių auklių ir kt.) iki 500 Eur (susijusios su statybomis, prekyba, baldų gamyba, patalpų nuoma, veislinių naminių gyvūnėlių auginimas ir kt.), kurie atitinkamai perskaičiuojami pagal veiklos vykdymo laikotarpį. Tad per dieną tektų mokėti apytiksliai nuo 0,4 Eur iki beveik 1,4 Eur.

Įsigydami verslo liudijimus, dauguma gyventojų gali pasinaudoti Savivaldybės numatytomis nuo 20–75 proc. lengvatomis (dirbantieji, neįgalieji, sulaukusieji senatvės pensijos, registruoti darbo biržoje bedarbiai, vieni auginantys vaikus iki 18 m., auginantieji tris ir daugiau vaikų iki 18 m., kt.).

Atkreipiame dėmesį: išsipirkę verslo liudijimus 2020 metams ir dėl karantino šias veiklas apribojus turėtų kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją dėl šios įmokos susigrąžinimo arba įskaitymo kitam verslo liudijimui.

Primename, kad paslaugų bei gamybos verslo liudijimas suteikia teisę teikti paslaugas/parduoti savo gamybos prekes gyventojams (tarp jų ir įsigijusiems prekybos verslo liudijimus, įregistravusiems individualią veiklą), taip pat juridiniams asmenims (išskyrus gyvenamųjų patalpų nuomą), jeigu pastarųjų pajamos iš verslo liudijime nurodytos veiklos nėra didesnės kaip 4500 Eur per mokestinį laikotarpį.

Savivaldybė kviečia gyventojus, turinčius idėjų ir galimybę užsiimti atitinkamomis veiklomis, rinktis verslo liudijimą kaip paprasčiausią ir minimaliai apmokestintą formą savo veiklos pradžiai.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: