Mokesčių inspekcija primena – gabenant krovinius privalomi ir jų dokumentai

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad prevenciniais tikslais vykdo krovinius gabenančių automobilių patikras keliuose ir atkreipia vežėjų dėmesį į įpareigojimą teikti išrašomų važtaraščių duomenis į Elektroninių važtaraščių sistemą (toliau – i. VAZ).

Paskutinės patikros metu Panevėžio AVMI Operatyvios kontrolės skyriaus specialistai, kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos darbuotojais, atliko 30 krovininių automobilių patikras kelyje Panevėžys – Šiauliai. Patikrinimai vykdyti laikantis visų karantino metu privalomų saugumo reikalavimų. Nustatyta, kad dauguma vežėjų važtaraščių duomenis į i.VAZ sistemą suvedė laiku ir tinkamai, tačiau kas penktas krovinių gabentojas to nebuvo padaręs. Už nustatytus pažeidimus septyniems krovinių gabentojams bus surašyti administarcinių nusižengimų protokolai.

„Lietuvoje paskelbtos ekstremalios situacijos ir karantino metu dalis įmonių pilna ar sumažinta apimtimi tęsia savo veiklą, šalies keliais gabenami įvairūs kroviniai: statybinės medžiagos, sodo, daržo inventorius, baldai, tačiau nereikėtų pamiršti, kad informaciją apie gabenamus krovinius privalu pateikti į išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) posistemį i.VAZ. Pastebime, kad mokesčių mokėtojai atsakingiau vertina važtaraščių duomenų teikimą į i.VAZ, tačiau patikrinimų rezultatai rodo, kad vis dar yra krovinių siuntėjų, ignoruojančių nustatytus reikalavimus, vis dar pasitaiko atvejų, kai kroviniai keliauja be dokumentų“, – teigia Panevėžio AVMI Kontrolės departamento direktorius Vidas Osipovas pažymėdamas, kad iki karantino paskelbimo tokių pažeidimų būdavo nustatomas vos vienas kitas.  

Pernai Panevėžio apskrityje iš viso buvo atlikti 64 patikrinimai keliuose, šiais metais – 35 patikrinimai. Mokesčių specialistai tokias patikras kartu su kitomis institucijomis (policija, muitine, transporto saugos administracija, maisto ir veterinarijos tarnyba) gali atlikti bet kurioje vietoje ir bet kuriuo metu.

Panevėžio AVMI primena, kad visa naujausia ir aktualiausia informacija skelbiama VMI interneto svetainėje. Gyventojai, turintys informacijos apie įvairius mokestinius pažeidimus bei kitus mokesčių vengimo atvejus gali pranešti VMI Pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“.

Reklama: log-net.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: