Mokesčių inspektoriai mėsos perdirbimo įmonėje pasirodė pačiame „vokelių“ mokėjimo įkarštyje

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) informuoja, kad operatyvaus patikrinimo metu vienoje stambioje Panevėžio apskrities mėsos perdirbimo bendrovėje inspektoriai nustatė, kad su darbuotojais buvo atsiskaitoma ne tik oficialiai, bet ir mokant jiems „vokelius“. Pranešimas apie neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimą gautas VMI pasitikėjimo telefonu 1882. Patikrinimo metu rasti „juodieji“ žiniaraščiai, pagal kuriuos tądien iš viso turėjo būti išmokėta apie 8500 eurų (beveik 30 tūkst. litų) – atvykus inspektoriams ant stalo gulėjo beveik 5 tūkst. eurų dar neišmokėtų grynųjų pinigų, o likusi (per 3600 eurų) suma jau buvo išdalinta 18-kai darbuotojų.

Inspektoriai į bendrovės patalpas atvyko pačiame „atlyginimų“ mokėjimo įkarštyje. Pamačiusi tikrintojus, besidarbavusi buhalterė neteko amo ir bene dešimt minučių negalėjo pratarti nei žodžio. Ant stalo rasti neoficialūs mokėjimo žiniaraščiai, kuriuose šalia darbuotojų pavardžių nurodytos išmokamos sumos, tačiau gavus pinigus darbuotojams pasirašyti nereikėję, vietoje to eilutėse – tik varnelės ir kryželiai. Rastiems pinigams, kuriuos buvo atvežęs įmonės vadovas, apskaitos dokumentai išrašyti nebuvo.

„Pranešimų VMI pasitikėjimo telefonu 1882 apie šioje įmonėje mokamus „vokelius“ buvo sulaukta jau anksčiau, bet informacija būdavusi abstrakti. Šį kartą gavome labai tikslią informaciją – inspektoriai žinojo ir laiką, ir vietą, tai padėjo užfiksuoti pažeidimą jo padarymo metu. Visuomenės pagalba labai svarbi nustatant tokius mokestinius pažeidimus“, – teigia Panevėžio AVMI Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotojas Vidas Osipovas akcentuodamas, kad tokia neteisėta verslininko veikla leidžia jam įgyti nesąžiningą konkurencinį pranašumą prieš kitas skaidriai savo veiklą vykdančias įmones, kurių yra dauguma, o nukenčia ne tik konkurentai, bet ir visi įmonės darbuotojai, gausiantys mažesnes socialines išmokas ir pensijas.

Įmonės direktoriui dėl neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimo bus surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas ir perduotas nagrinėti teismui. Inspektoriai aiškinsis „vokeliams“ skirtų pinigų kilmę įmonėje, kuri turės sumokėti visus nuslėptus mokesčius. Taip pat bus skirtos baudos – įstatymai numato, kad už tokius pažeidimus darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims gresia bauda iki 5792 eurų.

Panevėžio AVMI primena, kad nuo 2006 m. birželio, kai buvo įsteigtas vieningas VMI pasitikėjimo telefonas 1882, skirtas pranešti apie mokestinius pažeidimus, pagal gautą informaciją iš sąmoningų mokesčių mokėtojų, VMI nustatė per 31 mln. € (apie 107 mln. litų) nuslėptų mokesčių. Iš viso VMI pasitikėjimo linija sulaukė daugiau nei 26 tūkst. įvairių pranešimų, o šiemet mokėtojai institucijai jau daugiau nei 1000 kartų pranešė apie galimus mokesčių sukčiavimo atvejus. Panevėžio apskrityje sulaukta daugiau nei 1200 įvairių pranešimų.

VMI primena, kad apie mokestinius pažeidimus VMI visada galima pranešti pasitikėjimo telefonu 1882. Taip pat pranešti galima užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities Mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: