Mokiniai pasijuto tikrais tyrėjais

Dembavos progimnazija dalyvauja projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. Į šį projektą mokyklos atrinktos įvertinus jų motyvaciją, užmegztas kūrybinės, gamtamokslinės, ekologinės krypties partnerystes, dalyvavimą tarptautiniuose ir šalies projektuose, inovatyvių ugdymo metodų taikymą, informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimą ugdymo procese. Mokiniams pasiūlyta dalyvauti pačių mokyklų pasirinktose šešiose edukacinėse programose: po dvi kultūrinės-meninės, technologijų ir kūrybinių industrijų bei gamtinės ir ekologinės krypčių.

Dvidešimčiai mūsų progimnazijos 5-8 klasių mokinių, besidominčių gamtos mokslais ir aktyviai dalyvaujančių tiriamojoje veikloje, suteikta galimybė dalyvauti programoje “Mikroorganizmai mūsų aplinkoje”. Bet kuriam Lietuvos mokiniui būtų įdomu nuvykti į Vilnių ir moderniomis technologijomis aprūpintoje laboratorijoje atlikti eksperimentus. Tačiau tą riboja finansinės galimybės, nes tokios programos yra brangios. O mūsų mokiniai lapkričio 10 dieną vietoje pamokų vyko į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą, kur nemokamai naudojosi naujausios šalyje mikrobiologijos laboratorijos įranga bei reagentais ir bent trumpam pasijuto tikrais tyrėjais. Stebėjo gyvus įvairiausių rūšių mikroorganizmus, sužinojo, kaip jų galima užsiauginti mokykloje. Pamatė, ką dedame į burną, jei valgome nenusiplovę rankų, kas gyvena ant žmogaus odos, burnoje, žarnyne. Patys įsitikino, kad net ir muilas bakterijų nesunaikina, jei rankas plauname šaltu vandeniu. Susipažino su mieliagrybiais ir naudingosiomis Lactobacilus bakterijomis, per keletą valandų pieną paverčiančiomis jogurtu. O sveikos mitybos šalininkai sužinojo dar vieną svarų argumentą, motyvuojantį saikingai valgyti saldumynus – cukrumi minta visos be išimties blogosios bakterijos.

Užsiėmimų metu spėjome pajusti, kad su mumis nuoširdžiai ir profesionaliai bendravo savo darbą mylintys žmonės. Tai projekto gamtinės-ekologinės krypties programų koordinatorė Ingrida Meškinytė ir programos “Mikroorganizmai mūsų aplinkoje” vadovė Jolita Čeputytė. Tikimės, kad įžiebta motyvacija paskatins toliau domėtis, generuoti naujas tiriamųjų darbų idėjas, ieškoti, tirti.

Biologijos mokytoja Aldona Klebonaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: