Mokiniai pilietiškumo kompetenciją ugdėsi Krašto apsaugos dienai skirtame renginyje

Spalio 7 dieną Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos 5-8 klasių mokiniams integruotos įvairių mokomųjų dalykų  pamokos buvo skirtos pilietiškumo kompetencijai ugdytis. Pakviesti Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Štabo S5 (ryšiai su visuomene) skyriaus viršininkės Astos Gruodienės, mokiniai vyko į Karaliaus Mindaugo husarų batalioną dalyvauti Krašto apsaugos dienai skirtame renginyje.

Pėstute įveikę beveik 2 km kelią, atkreipę dėmesį į gamtos garsus, spalvas ir rudeninius reiškinius augalų gyvenime, mokiniai pasiekė batalioną. Čia laukė įspūdinga karinės technikos ir ginkluotės paroda bei šiuolaikiškos ugniagesių, medikų, policijos technikos pristatymas ir susitikimai su šių profesijų atstovais. Mokiniams buvo be galo įspūdinga palaikyti rankose snaiperinį šautuvą, matuotis taktinę liemenę ir šalmą, apžiūrėti gaisrinės mašinos, tanketės, greitosios pagalbos automobilio vidų, paleisti policijos automobilio signalą, varžytis Lietuvos šaulių sąjungos šaulių ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų organizuotose estafetėse.

Laikas prabėgo greitai ir labai prasmingai: sustiprintas progimnazijos ir kariuomenės bendradarbiavimas, ugdymas karjerai, dalykų integracija ir, žinoma, pilietiškumas. Namo mokiniai grįžo kupini gerų emocijų ir naujų žinių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: