„Mokslas ant ratukų” KTU Panevėžio fakultete

Estijos Tartu mieste įsikūręs didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras „AHHAA“  KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete pristatė renginį „Mokslas ant ratukų“, kuriuo siekiama jaunimą sudominti moksline veikla.

Siekdami populiarinti moklinę veiklą, pristatant ją linksmai ir populiariai Tartu miesto mokslo centro jaunieji mokslininkai jau ne pirmi metai keliauja po Baltijos šalių miestus demonstruodami įdomius mokslinius eksperimentus, kuriais siekiama sudominti jaunimą,bei paskatinti juos rinktis mokslinių tyrinėjimų kelią.

Renginio metu susirinkusieji ne tik stebėjo estų demonstruojamus mokslinius eksperimentus, bet galėjo iš arti susipažinti su KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto robotikos ir transporto laboratorijomis, technologijų mokymo centru, kuriame konstruojami robotai.

Pasak KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanės lietuviai dar tik kuria savo mokslo muziejų, o Estijos mokslo stebuklu vadinamas „AHHAA“ centras savo veiklą pradėjęs kaip ypatingas Tartu universiteto projektas, augdamas ir stiprėdamas išsivystė į pasaulinio lygio mokslo muziejų su ekspozicijų erdvėmis, dirbtuvėmis, planetariumu, kino teatru, bei konferencijų salėmis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: