„Mokslas ant ratukų“ Panevėžio technologijų ir verslo fakultete

Balandžio 24 dieną Kauno technologijos universitete Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) vyks mokslui skirtas renginys „Mokslas ant ratukų“. Jo metu dalyviams netrūks įdomių eksponatų ir dirbtuvių. Numatoma, kad universitete bus pristatytas ir didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras „AHHAA“.

Tartu mieste, Estijoje, įsikūręs muziejus ir tyrimų centras keliauja po kaimynines šalis ir skatindamas domėtis mokslu pristato įvairius eksperimentus, supažindina su skirtingomis mokslo kryptimis, technologijomis, biomedicina, ekologija.

„Lankytojus kviesime į įvairius mokslo šou, kur demonstruosime eksperimentus, leisiančius pasinerti į pojūčių pasaulį. Tyrinėsime nuo kosmoso platybių iki DNR grandinių. Tiek mažiausiems, tiek didžiausiems mokslo fanams pažadame rasti įdomių veiklų ir dar neregėtų dalykų. Įrodysime renginio svečiams, kad mokslas – ne nuobodus ir ne sudėtingas“, – žada „AHHAA“ centro marketingo direktorė Saile Magi.

Estijos mokslo stebuklu vadinamas „AHHAA“ centras savo veiklą pradėjo kaip ypatingas Tartu universiteto projektas. Augdamas ir stiprėdamas jis išsivystė į pasaulinio lygio mokslo muziejų su ekspozicijų erdvėmis, dirbtuvėmis, planetariumu, kino teatru, konferencijų salėmis. „AHHAA“ kuria daugybė mokslininkų ir mokslo entuziastų, o kasmet jį aplanko daugiau kaip 3 milijonai lankytojų.

Pagrindinė mokslo centro misija yra formuoti praktiniais eksperimentais paremtą ir žiniomis grįstą mąstymą. Vertybės, kuriomis vadovaujasi centras – gilus supratimas, profesionalumas ir draugiškumas.

2015 metais Tartu buvo paskelbtas Europos mokslo kultūros miestu, nes patirtis, inovacijos ir užmojai išskyrė jį kaip vieną pažangiausių miestų Europoje.

Į renginį kviečiame registruotis http://www.ahhaa.ee/panevezys. Renginys nemokamas.

„Mokslas ant ratukų“ programa

10:00  Mokslo šou

10:30  Kūno organų demonstracija

11:00  Demonstraciniai eksperimentai

12:00  Mokslo šou

12:30  Dirbtuvės „Nuostabusis pojūčių pasaulis“

13:00  Demonstraciniai eksperimentai

14:00  Dirbtuvės „DNR ekstrakcija“

15:00  Mokslo šou

15:30  Pabaiga


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: