Moksleiviai pabuvojo robotų pasaulyje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete rugsėjo 11 dieną vyko vienas iš mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė 2015“ renginių. Fakulteto mokslininkai pasiūlė moksleiviams susipažinti su robotų pasauliu ir savo akimis pamatyti, kaip robotai reaguoja į aplinką.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto profesorius Vytenis Sinkevičius 7-11 klasių moksleiviams iš Panevėžio „Rožyno“ ir „Minties“ progimnazijų penktadienį skaitė paskaitą apie įvairių formų robotus ir jų sugebėjimus.

Robotai rūpinasi neįgaliaisiais

Mokslininkas pademonstravo pasaulyje jau sukurtus robotus ir papasakojo susirinkusiems moksleiviams, kam jie naudojami.

Lektorius renginio dalyviams pristatė ne tik skraidančius robotus, kurie naudojami oro uostuose baidyti paukščiams, bet ir robotus-padėjėjus, kurie rūpinasi senyvais ir neįgaliais žmonėmis, plaukiojančius ir nardančius bei saulės energija pasikraunančius robotus, naudojamus žvalgybai ir kitus. Robotų žinovas atskleidė, kaip robotai juda ir supranta pasaulį, detaliai paaiškino, kokie jutikliai ir valdikliai naudojami.

Atliko eksperimentus su robotais

Renginio metu moksleiviai buvo pakviesti susiburti ratu ir atlikti eksperimentus su robotų jutikliais. Pirmoji moksleivių grupė kompiuterine programa atliko bandymus, parodančius kaip roboto „akis“ atskiria spalvas RGB (spalvos) jutiklių pagalba.

Kita moksleivių grupė mėgino suprasti, kaip robotas atpažįsta atstumą iki objekto, t.y. ultragarsinio atstumo jutikliu matavo nuotolį iki garso pasiektos kliūties. Trečioji grupė atstumą iki objekto matavo infraraudonųjų spindulių jutikliu.

Atlikę mokslinius eksperimentus pagal iš anksto paruoštas užduotis, moksleiviai praktikoje išbandė jau sukonstruotą „vikšrinį“ robotą, valdomą nuotoliniu būdu išmaniojo telefono pagalba. Vaikai taip pat buvo pamokyti jį užprogramuoti. Pabandę kaip robotas važiuoja lygiu paviršiumi, susidomėję moksleiviai taip pat savarankiškai išbandė, kaip šis įveikia kliūtis.

Ateityje robotai gebės jausti

Po teorinės ir praktinės paskaitos moksleiviai apsilankė fakultete atidarytame Technologijų mokymo centre, kuriame įvairūs užsiėmimai prasidės spalio mėnesį. Čia moksleiviai buvo supažindinti su galimybėmis pagilinti savo technologines žinias, išmokti savarankiškai susikonstruoti saulės baterija pasikraunantį generatorių, vėjo jėgainę arba robotą.

Profesoriaus Vytenio Sinkevičiaus teigimu, šios kartos jaunimas gali išmokyti robotą jausti tikras emocijas. Pasak jo, jaunuoliams, nuo mažų dienų augantiems kartu su technologijomis, svarbu išmokti jas valdyti ir tobulinti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *