Moksleiviai patenkinti Panevėžyje teikiamų NVŠ programų kokybe

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centras MSIC atliko apklausą dėl Panevėžio mieste vykdomų neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) veiklų įvairovės ir kokybės vertinimo. Savo nuomonę pareiškė 321 Panevėžio miesto bendrojo ugdymo įstaigų 11-19 m. moksleiviai.

„Remiantis gautais duomenis sužinojome, kad apklausoje dalyvavę 83 proc. moksleivių yra patenkinti Panevėžyje teikiamų NVŠ programų kokybe. Dauguma respondentų akcentavo, kad dalyvaudami NVŠ programose mokiniai gilina pasirinktos srities žinias, gebėjimus, įgyja papildomų dalykinių kompetencijų (56 proc.), turi galimybių saviraiškai (41 proc.), ugdo kritinį mąstymą (38 proc.), pagarbą žmogaus teisėms, orumą, pilietiškumą, tautiškumą, demokratišką požiūrį (37 proc.), mokosi spręsti integravimosi į darbo rinką problemas (22 proc.). Mokiniai pasigedo gamtos ir ekologijos (23 proc.), techninės kūrybos (17 proc.) bei sporto programų (23 proc.). Taip pat jiems trūksta patrauklesnių, kūrybiškesnių informavimo priemonių, vykdant sklaidą apie NVŠ programas bei neformaliojo švietimo programų finansavimo galimybes. Akivaizdu, jog ne visos informavimo priemonės yra vienodai efektyvios ir duoda laukiamą rezultatą. Tad reikia įvertinti naudojamas informavimo priemones ir jų intensyvumą, nuoseklumą“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos vyriausioji jaunimo reikalų specialistė Aušra Burbienė.

Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų taryba, atsižvelgdama į apklausos rezultatus sieks užtikrinti informacijos apie NVŠ mieste sklaidos gerinimą – sistemingesnį, patrauklesnėmis ir jaunimui labiau pritaikytomis priemonėmis informavimo vykdymą. Numatyta Panevėžio miesto savivaldybės interneto svetainėje www.panevezys.lt bei socialiniame tinkle Facebook dažniau viešinti informaciją apie NVŠ teikiamas paslaugas, programas, finansavimo galimybes. Taip pat reguliariai informuoti bendrojo ugdymo įstaigų bendruomenes apie naujai atsiradusias programas ar pokyčius, inicijuoti NVŠ teikėjus vykdyti mobilias informavimo akcijas. Planuojama stiprinti darbą su žiniasklaida, nuosekliau bendradarbiauti su vietos spauda ir televizija. Taip pat siekti, kad mieste atsirastų jungtinis interneto portalas jaunimui.

Artimiausiu metu Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų taryba inicijuos, kad NVŠ programų teikėjai siūlytų vaikams ir jaunimui daugiau naujų STEAM ir sporto srities veiklų, o mieste vykdomos mobilios jaunimo užimtumo veiklos būtų orientuotos į sportinę veiklą, skatinančią jaunimą rinktis aktyvų, sveikatą stiprinantį laisvalaikio praleidimo būdą.

Komunikacijos skyrius  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: