Moksleiviams – išmaniosios ekskursijos

Pastarieji mokslo metai – tikras iššūkis tiek mokiniams, tiek mokytojams. Dėl įvairių ribojimų, saugumo reikalavimų, ilgai besitęsiančio nuotolinio mokymosi įtampą jaučia visi. Tačiau palaipsniui situacijai gerėjant atsiranda galimybių moksleiviams pasinaudoti ne tik nuotolinėmis, bet ir realiomis edukacinėmis programomis, kurias suteikia Kultūros pasas. 

Kultūros paso programa pradėta įgyvendinti 2018 m. rudenį. Tuomet ji buvo skirta tik pradinių klasių mokiniams. Nuo 2019 m. šia programa gali pasinaudoti jau visi Lietuvos mokiniai.

Kultūros paso galimybės

2021 m. Kultūros paso paslaugoms skirta 4 mln. eurų. Kiekvienas mokinys per metus gali pasinaudoti bent viena Kultūros paso paslauga, kuri neviršytų 12 Eur.

Pasak VŠĮ „Ilzenbergo dvaras ir ūkis“ vadovės Dianos Jokimčienės, moksleiviams, grįžtantiems mokytis į klases vėl suteikiama galimybė pasinaudoti Kultūros paso teikiamomis galimybėmis ir realiai apsilankyti vienoje iš keturių Ilzenbergo dvare siūlomų ekskursijų.

„Per pandemiją moksleivių atvyko nedaug, dalis galbūt naudojosi Kultūros paso nuotolinėmis edukacinėmis priemonėmis, tačiau didelė dalis šiemet dar neišnaudojo programos teikiamų galimybių.

Sulaukėme aplinkinių Rokiškio rajono mokyklų skambučių bei klausimų, ar jau galime juos priimti Ilzenbergo dvare. Šiuo metu siūlome rinktis iš keturių galimų ekskursijų, tačiau primename, kad pagal galiojančias taisykles vienu metu galime priimti tik vienos klasės moksleivių grupę, kurioje būtų ne daugiau nei 25 asmenys“ – sakė D. Jokimčienė.

Išmanios ekskursijos

Pagal Kultūros paso programą jau trečius metus siūlomos ekskursijos Ilzenbergo dvare skiriasi nuo įprastinių – jos yra išmanios bei pritaikytos visų klasių moksleiviams. Ieškota būdų, kaip sudominti ir įtraukti moksleivius, o interaktyvios, su QR kodais edukacinės programos vaikams suteikia daug įspūdžių.

Pirmąsias ekskursijas birželio mėnesiui jau užsisakė trijų klasių iš Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokiniai. Jie pasirinko tvariam kulinariniam paveldui skirtą edukaciją „Darnoje su gamta vardan sveiko maisto ir žydresnės Baltijos jūros“.

„Ši edukacinė programa skirta visų klasių moksleiviams – užduotys paskirstomos pagal amžiaus grupes, o interaktyvus turas papildytas Ilzenbergo dvaro ūkio produktų degustacija. Ekskursijos, supažindinančios su istorija, kultūra, dvaro paveldu vyksta gryname ore – dvaro parke, jos vedamos vienu metu išskirtinai tik vienai klasei, tad yra laikomasi visų saugumo reikalavimų“, – sakė D. Jokimčienė.

Pasak edukacines išmaniąsias programas kūrusios ir ekskursijas vedančios Juodupės gimnazijos istorijos mokytojos ekspertės Rimos Šimėnienės, modernizavus Ilzenbergo dvaro ekskursijas susidomėjimas jomis tik išaugo. Pirmosios patvirtintos programos buvo 5-8 klasių moksleiviams – „Užkoduota kelionė po Ilzenbergo dvaro parką“ bei gimnazistams – „Lemtinga barono Brendto Kersenbrocko kelionė“.

„Šias dvi ekskursijas aplankė tikrai nemažai moksleivių, tad nuo rudens siūlome išmėginti dar pora – „Žmogaus ir gamtos darna Ilzenbergo dvaro parke“ bei jau minėtą kulinarinio paveldo edukaciją“, – sakė Juodupės gimnazijos pedagogė.

Panaudojo QR kodus

Ekskursijos prasideda turu po dvaro teritoriją. Po jo mokiniai gauna užduotį bei teritorijos žemėlapį, suskirstytą QR kodų lentelėmis. Tad dalyviai savo išmaniaisiais telefonais atlieka parengtas užduotis.

„QR kodai nėra naujovė, jie naudojami muziejuose ar kitose turistinėse lankytinose vietose, tačiau tinkamai išnaudojus jų galimybes ekskursijas galima paversti tikrai įtraukiančiomis. Tokiose ekskursijose noriai dalyvauja ne tik moksleiviai, bet ir suaugusieji. Panašiu principu QR kodai naudojami ir Niujorko centriniame parke“, – sakė R. Šimėnienė.

Pasak jos, nors pastaruoju metu Ilzenbergo dvare daugiausia lankosi aplinkinių Rokiškio rajono mokyklų mokiniai, laisvėjant karantinui tikimasi čia sulaukti moksleivių ir iš kitų rajonų.

Oficialiame Kultūros paso tinklapyje nurodoma, kad nuo š. m. gegužės 17 d. Kultūros paso kontaktinės paslaugos gali būti teikiamos tik tiems bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kurie ugdomi mišriu būdu. Mokiniams, kurie mokosi nuotoliniu būdu, gali būti teikiamos tik nuotolinės Kultūros paso paslaugos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: