Moksleivių dainų šventėje – jaunieji Lietuvos dūdoriai

2016 m. liepos 4-9 dienomis Vilniuje vyks Moksleivių dainų šventė „Tu mums – viena“. Liepos 6-ąją Valstybės dienai skirtus renginius papuoš ir Lietuvos pučiamųjų orkestrų jaunųjų muzikantų eisena, o liepos 7 d. 12 val. Rotušės aikštėje vyks „Dūdų fiesta“, kuriai ruošiasi visi jaunieji Lietuvos dūdoriai su savo orkestrais.

Šių iškilmių laukia ir Panevėžio rajono Smilgių kultūros cento Perekšlių padalinio jungtinis varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Saulutė“ (vadovė Ligita Bilevičienė) bei Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos choreografinė grupė „Don‘t Stop“ (vadovė Asta Saikauskienė), savo naująja programa papildę „Dūdų vasaros“ festivalio penktadienio koncertą.

Orkestras „Saulutė“ – D kategoriją pasiekę muzikantai. Jie yra laimėję pirmas ar antras vietas žemesnėse kategorijose, dalyvaudami Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatuose, o aukščiausius Grand Prix apdovanojimus, kurie suteikia teisę pereiti į vis aukštesnę kategoriją, rinko nuo 2010 metų.

2005 m. Vilniaus kino studijos „Periferija“ režisierius Rimantas Gruodis apie orkestrą „Saulutė“ sukūrė dokumentinį filmą „Brass band“, o 2007 m. dar A kategorijos orkestro geriausia dirigente pripažintai šio orkestro vadovei Ligitai Bilevičienei už filantropinę veiklą, jaunųjų kūrėjų skatinimą ir rėmimą 2014 m. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“.

Jaunieji Lietuvos pučiamųjų orkestrų muzikantai ir jų vadovai savu entuziazmu ir pasiekimais stebina ne tik Lietuvą, bet ir užsienio šalių pučiamųjų muzikos mylėtojus bei profesionalius atlikėjus.

Birželio 10 d. 17 val. į Panevėžio Laisvės aikštėje vykstantį „Dūdų vasaros“ festivalį sukvies Vilniaus Sekmadieninis vario dūdų orkestras (vadovas – kompozitorius Tadas Šileika).

Maloniai kviečiame ir mes, organizatoriai – Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA).


Renatos Viksvienės nuotr.

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: