Moksleivių dainų šventės aidai – „Dūdų vasaroje“

Praėjusį šeštadienį baigėsi penkias dienas trukusi Lietuvos moksleivių dainų šventė, kurioje dalyvavo ir pučiamųjų instrumentų orkestrai iš kaimyninių šalių. Lietuvos, Latvijos ir Estijos jungtinis orkestrų ir mušamųjų instrumentų projektas „Baltijos šalių orkestrų akademija“, dalyvavęs šventės renginiuose, pasiekė ir Panevėžį.

Tokio pobūdžio muzikiniai-edukaciniai mokymai kaip šis projektas Baltijos šalyse vyksta jau trečiąjį kartą. Pirmas etapas vyko 2014 m. rugpjūčio 6-10 dienomis Siguldos miesto menų mokykloje Latvijoje, antrasis – 2015 m. rugpjūčio 12-16 dienomis Vijandi mieste Estijoje, o 2016-aisiais tarptautinio projekto pagaliau sulaukė ir Lietuva.

Jungtinis orkestras savo muzikinę programą ruošė stovykloje „Vaikystės šilelis“, o jos parodyti išvyko į Vilniuje surengtą 8-ąją Lietuvos moksleivių dainų šventę „Tu mums viena“.

Baltijos šalių orkestrų vasaros akademijos projekto idėja kilo dar 2011 metais, susitikus Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunimo orkestrų atstovams, nutarusiems suburti bendrą Baltijos šalių orkestrą. Šiemet projekte dalyvavo 3 kolektyvai: pučiamųjų instrumentų orkestras „Silversound“ (Sigulda, Latvija), jungtinis varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“ (Panevėžio r. Naujamiesčio kultūros centras) ir Vijandi miesto muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (Estija). Šis Baltijos šalių orkestras susijungė į daugiau nei 120-ties jaunųjų muzikantų grupę. Jaunimą mokė tarptautinį pripažinimą pelnę lektoriai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos.

Bendra trijų Baltijos valstybių orkestrų muzikinė programa buvo ruošiama visą savaitę. Jaunimas turėjo galimybę ne tik įvertinti kaimyninių šalių muzikavimo ypatumus, atliekamus kūrinius, bet ir pasidalinti gerąja muzikine patirtimi, keliauti, susipažinti su vietos kultūra. Buvo pristatomi ir savų šalių kompozitorių kūriniai. Šio projekto dėka vyksta reikšminga orkestrų sklaida Baltijos regiono šalyse: plečiasi muzikiniai ryšiai, kultūrinė-edukacinė veikla, jaunimas mokosi, tobulėja, bendrauja, kuria…

Jungtinio Baltijos šalių orkestro baigiamasis koncertas vyko Panevėžyje, pučiamųjų muzikos festivalyje „Dūdų vasara“. Nors oras koncertui nebuvo palankus, tiek jaunieji dūdoriai, tiek ir žiūrovai liko ištvermingi.

Liepos 15 d. 17 val. „Dūdų vasarai“ įprastoje Laisvės aikštės vietoje prie kavinės „Galerija XX“ koncertuos dar vienas nematytas-negirdėtas varinių pučiamųjų instrumentų kvintetas „Brasspalvos“ (vadovas Mindaugas Rarivanas).

Kviečiame susipažinti su nauju kolektyvu.

Organizatoriai – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA).

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: