Moksleivių paroda skirta Kovo 11-ajai

Artėjant Kovo 11-ajai “Ąžuolo” progimnazijos JMBB “Miško meistreliai” ir floristų būrelio “Gabija” moksleiviai ėmė mąstyti, kaip paminėti šią datą. Ilgai galvoję nusprendė, jog tai puiki proga pristatyti savo kūrybos vaisius.

Miško meistreliai surinko visus darbus, sukurtus praėjusią vasarą stovykloje Monciškėse. Stovyklos metu jaunieji meistreliai turėjo užduotį padaryti autentišką kalvišką paminklo viršūnę. Labai norėjosi pabūti tikrais kalviais, tačiau dirbti su metalu dar nemokėjo, todėl teko improvizuoti. Fanera, siaurapjūklis, klijai, saulė, smėlis, juodi dažai, daug kūrybiškumo, vaizduotės, truputis išradingumo ir panaudojus turimas priemones darbai tapo neatskiriami nuo tikrų kalvių šedevrų. Juose gausu liaudies kultūros, kuri yra neišsenkantis įkvėpimo šaltinis tiek jaunam moksleiviui, tiek suaugusiam.

Floristų būrelis “Gabija” dar vasario mėnesį piešė pintų žolynų (pinikų) eskizus lentoje, juos tobulino, ruošė ruošinius, jog atėjus pavasariui galėtų surinkti į bendrą kompoziciją. Klasė gerai savaitei pavirto kaimišku klojimu. Per šieną ant žemės buvo sunku rasti kur padėti koją, o nuostabus džiūstančios žolės kvapas pasklido per visą mokyklą! Pasitelkusios į pagalbą siūlus, moksleivės mikliomis rankomis suko šienu iš anksto pasiruoštas formas, derino atskirus elementus ir sukūrė įspūdingas dviejų metrų aukščio žolynų pinikų kompozicijas, kvepiančias Lietuvos pievomis ir žaliomis lankomis.

Moksleiviai į savo darbus sudeda visą meilę ir sveikinimus Lietuvai Nepriklausomybės atstatymo 30-mečio proga, o jų kūryba puošia Panevėžio Nepriklausomybės aikštėje esančios Švč. Trejybės bažnyčios aplinką. Kviečiame pasigrožėti mokinių darbeliais.

Daiva Baubonienė, Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos etikos mokytoja.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: