Mokslo ir verslo sąjunga – socialinės partnerystės kontekste
Žmogus turi mokytis ir tobulinti savo įgytas specialybės žinias visą gyvenimą. Šio teiginio pagrįstumą įrodė Panevėžio kolegijos kartu su Šiaulių valstybine kolegija įvykdytas projektas „Šiaurės Lietuvos aukštos kvalifikacijos specialistų naujų kompetencijų ugdymas“ Nr. VPI – 2.2 – ŠMM – 04 – V – 010. Europos Socialinio fondo finansuoto projekto trukmė – dveji metai. Jo vertė – 362 196 eurų.
Projekto rengėjai Šiaurės Lietuvos pedagogams, socialiniams darbuotojams, verslininkams ir medikams pasiūlė įvairių kvalifikacijos tobulinimo programų. Jos apėmė specializuotos slaugos, socialinių paslaugų, aplinkosaugos inovacijų, finansų ir apskaitos, organizacijų valdymo, kultūros studijų ir raiškos, šiuolaikinių informacinių technologijų bei sveikatos mokymo sritis. Visų programų turinys buvo suderintas su konkrečiais darbdaviais – projekto partneriais. Mokymuose dalyvavo 85 įmonių atstovų – pedagogų, medikų, socialinių darbuotojų, verslininkų. Pasirinktas paskaitas išklausė per 700 tobulinimosi kursų dalyvių. Projekto dalyviams paskaitas skaitė Panevėžio bei Šiaulių kolegijos dėstytojai bei kviestiniai lektoriai. Tarp jų buvo ir Lietuvos universitetų mokslininkų, darbdavių atstovų – konsultantų praktikų. Projekto metu su klausytojais bendravo per 100 lektorių.
„Viena buvo laimėti projektą, kita – jį sėkmingai įgyvendinti. Didžiausia šio pavykusio darbo vertybė – ne tik sukurtas intelektualinis turtas, bet ir atsiradęs bendradarbiavimas bei pasitikėjimas tarp lektorių ir klausytojų. Sėkmė skatina planuoti tolimesnius darbus. Tikimės, kad juos pavyks tęsti. Įgavę drąsos, ir ateityje bandysime dalyvauti panašiuose projektuose“, – sakė Panevėžio kolegijos direktorius Egidijus Žukauskas.
Praėjusios savaitės gale įvykusioje baigiamojoje projekto „Šiaurės Lietuvos aukštos kvalifikacijos specialistų naujų kompetencijų ugdymas“ Nr. VPI – 2.2 – ŠMM – 04 – V – 010 konferencijoje „Mokslo ir verslo sąjunga – įžvalgos į ateitį“ dalyvius pasveikino švietimo ir mokslo viceministras dr. Rimantas Vaitkus. Jis, kaip ir dalis kitų pranešėjų, dalinosi įžvalgomis apie mokslo ir verslo partnerystę.
Baigiamajame renginyje dalyvavęs Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis pasveikino didelį darbą atlikusius Panevėžio ir Šiaulių kolegijų atstovus bei laiko tobulinimuisi skyrusius paskaitų klausytojus.
Lietuvos inovacijų centro atstovas Šiaurės Lietuvoje Rimantas Serva pristatė naujojo ES finansavimo periodo 2014 – 2020 metų galimybes gauti paramą įvairioms veikloms. Jis pabrėžė, kad mokslo ir verslo sąjunga yra neatsiejama: tačiau ją turėtų papildyti ir valdžios atstovai, politikai. Pranešėjas nubraižė magiškąjį trikampį. Kiekviename jo kampe įkurdino verslą mokslą ir valdžią, o centre parašė šių struktūrų vienybę apibūdinantį žodį „nauda“.
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška palygino situaciją tiek Panevėžio, tiek Šiaulių regionuose. A.Jonuška akcentavo, kad verslumo ugdymas ir profesinis orientavimas turi būti pradedamas įgyvendinti jau darželiuose. Tada rinkai bus pateikti motyvuoti ir profesionalūs specialistai.
Šiaulių universiteto profesorė dr. Daiva Beržinskienė pranešime akcentavo koks yra svarbus vadovo vaidmuo, plėtojant įmonės strategiją, įtraukiant darbuotojus į įmonės kūrimą.
Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovė Violeta Grigienė sakė, kad 25 jos vadovaujamos įstaigos darbuotojos išklausė 1000 akademinių valandų trukusius mokymus. Pati V.Grigienė buvo ne tik kelių modulių programos konsultantė, bet ir studentė, lankiusi paskaitas, kėlusi kvalifikaciją.
Projekto vadovė Deimantė Končiuvienė apibendrindama projekto rezultatus džiaugėsi, kad tokia Europos Sąjungos parama leidžia stiprinti socialinę partnerystę ne vien tik žodžiais, bet ir realiais darbais.
Parengė Panevėžio kolegijos Projektų skyriaus vadovė Deimantė Končiuvienė.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!