Pradžia Bendruomenės naujienos Mokslo metų baigimo šventė Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakultete

Mokslo metų baigimo šventė Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakultete

1118
0

„Kiekvienas, kuris nustoja mokytis, pasensta. Nesvarbu, ar jam dvidešimt, ar aštuoniasdešimt. Kiekvienas, kuris mokosi, išlieka jaunas“. /Henry Ford/

Gegužės 17 d. į savo mokslo metų baigimo šventę susirinko Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio Fakulteto (TAU PF) studentai. Juozo Balčikonio gimnazijos aktų salė buvo pilnutėlė.

Šventė prasidėjo skambia menų fakulteto dainos klubo „Atgaiva“ daina. Fakulteto vadovė Dalia Gaspariūnienė papasakojo apie repeticijas, koncertus. Pasidžiaugė, kad repeticijos vyksta „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre, padėkojo centro direktoriui Petrui Letkauskui. Nuskambėjo ir Kazimiero Ilginio poetinis žodis.

Scenoje smagiai sukosi gimnazijos šokėjai. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas. Jis papasakojo ir apie meno kuopą, veikusią gimnazijoje.

Susirinkusiuosius pasveikino svečiai: Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys, švietimo komiteto narys Povilas Vadopolas .

Apžvelgdami savo veiklą pasidžiaugėm, kad esame savotiški kapitalistai, nes labai turtingi. Visas mūsų turtas-galvoje. Žinoma, reikia ir materialių dalykų. Vienas iš jų – patalpos. Džiaugiamės, kad prašant nebuvo užvertos nei vienos durys. Visur buvome laukiami ir mielai sutinkami. Ypatingai esame dėkingi „Vyturio“ progimnazijai. Ir ne vien dėl patalpų. Čia šiltai su mumis bendravo ir mus mokė bibliotekos darbuotojos, psichologė, mokytojos. Į progimnaziją studentai rinkdavosi tarsi į savąją mokyklą.

Mokslo metus pradėjo 80 klausytojų. Juos baigdami sąraše turėjome 140. Veikė Istorijos, Krašto ir pasaulio pažinimo, Dvasinio tobulėjimo, užsienio kalbų, kompiuterinio raštingumo, menų fakultetai. Istorijos fakulteto vadovas Jonas Lazauskas pasidžiaugė, kad aktyvi 35 klausytojų grupė klausė paskaitų, susipažino su įvairiomis (katalikų, sentikių, žydų, karaimų religinėmis bendruomenėmis), keliavo. Lektoriaus pranešimą papildė į šventę atvykęs svečias-vienas iš universiteto lektorių-Panevėžio žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkas Genadijus Kofmanas.

Dvasinio tobulėjimo fakulteto klausytoja gydytoja Vlada Poviliūnienė papasakojo apie smegenų veiklą, neuronų žūtį ir galimybę juos atstatyti. O tokia galimybė ir yra nuolatinis mokymasis. Ypatingai užsienio kalbų. Tai padaryri fakultetų klausytojai tikrai galėjo. Veikė anglų, vokiečių, lenkų, prancūzų kalbų fakultetai.

Smagiai vyko kompiuterinio raštingumo užsiėmimai. Juos vedė jaunieji Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos moksleiviai, vadovaujami mokytojos Rūtos Kurnickienės ir mokytojo metodininko Mindaugo Yčo.

Krašto ir pasaulio pažinimo fakulteto klausytojai daug keliavo. Panemunė, Visaginas, Ilzenbergo dvaras, Jelgava, Trakai, Medininkai, Vilnius, net Varšuva-visko ir neišvardinsi. Kelionėse dalyvavo 420 klausytojų, nuvažiavome 2 800 km, aplankėme 30 įvairių objektų. Kelionių akimirkas prisiminėme žiūrėdami nuotraukas.

Mokslo metai baigėsi ne visiems. Dainos klubas birželio 3 d. dalyvaus Lietuvos senjorų dainų ir šokių šventėje Vilniuje. Na o keliautojai ruošiasi aplankyti Gardiną, Baltstogę. Smagu, kad keėliautojų grupė buvo sudaryta per 1 dieną.

Taigi mokslo metai prabėgo greitai. Niekam iš universiteto klausytojų nekilo klausimas studijuoti ar studentauti. Nerūpėjo, kaip išsisukti iš atsiskaitymo ar kaip pramiegoti paskaitą. Juk mokomės sau. Džiaugiamės turėdami galimybę mokytis visą gyvenimą.

Už nuolatinį dėmesį ir pagalbą esame dėkingi Panevėžio pedagoginio švietimo centro direktorei Astai Malčiauskienei. Už idėjas, rūpestį, pagalbą- mūsų pagrindinei kuratorei Renatai Stančikenei.

Prieš akis-vasara. O rudenį su naujomis jėgomis, kupini įspūdžių ir idėjų sėkmingai grįšime į savąjį universitetą ir tęsime mokslus toliau.

Zita Kazlauskienė

TAU PF dekanė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.