Panevėžio teritorinės ligonių kasos nuotr.

Mokslo metų pradžios proga – ir apie sveikatos draudimą

Antrąją mokslo metų dieną Panevėžio „Minties“ gimnazijos administracija pakvietė ligonių kasos atstovus susitikti su šios gimnazijos naujaisiais abiturientais. Šventiškai nusiteikę penkių klasių atstovai aktų salėje susirinko pasiklausyti apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD).

 Gausiai netradicinėje pamokoje dalyvavusius gimnazistus Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai pirmiausia pasveikino su naujais mokslo metais – dar viena, aukštesne pakopa link artėjančių pasikeitimų ir palinkėjo mokymosi malonumo. Taip pat kvietė įsidėmėti aktualiausius dalykus, išgirstus susitikime, nes jie tikrai pravers baigus mokyklą.

Auditorijai svečiai paaiškino, kodėl būtent ligonių kasos teikia informaciją apie PSD, kas yra Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) ir kokia jo paskirtis. Trumpai pristatytas šio fondo dydis, paaiškinta, iš kur jame atsiranda pajamos, kam skiriamos lėšos ir pan. Akcentuota, kad PSD sistema paremta visuotinumo ir solidarumo principais, kai sveikatos draudimo įmokas moka visi Lietuvos gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą mūsų šalyje, o kiekvienas asmuo prisideda prie sveikatos sektoriaus finansavimo pagal savo galimybes tam, kad įvykus draudiminiam įvykiui, užsitikrintų nemokamą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bei išlaidų už suteiktas paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones kompensavimą.

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Laura Nakrošienė  pažymėjo, kad visi PSD sistemos dalyviai nuo draudžiamojo statuso įgijimo dienos privalo kiekvieną mėnesį mokėti nustatyto dydžio PSD įmokas (arba šios įmokos už juos turi būti mokamos). Už gyventojus, kurie priklauso socialiai jautrioms gyventojų grupėms, tarp kurių yra mokiniai, šias įmokas sumoka valstybė.

Abiturientams paaiškinta, kad jų PSD valstybės lėšomis galios iki kitų metų rugpjūčio 31 dienos. Paskui šis draudimas priklausys nuo to, ką toliau nuspręs veikti. Jei taps dieninio skyriaus studentais, kol studijuos, bus dar draudžiami valstybės lėšomis. Jei dirbs – PSD reikės rūpintis patiems: dirbant pagal darbo sutartį, įmoka bus nuskaitoma iš atlyginimo, dirbant individualiai, kas mėnesį PSD reikės mokėti patiems.

Susitikime kalbėta apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), ją pakeičiantį sertifikatą, kaip nepadaryti žalos PSDF, kad vėliau netektų nukentėti finansiškai ir kt. Akcentuota, kad nuvykus studijuoti, kitame Lietuvos mieste taip pat galima prisirašyti prie šeimos gydytojo ir, kol vyks studijos, galima gydytis ten.

Baigiantis susitikimui surengta viktorina, kur mokiniams teko atsakyti į klausimus apie prevencines programas, kai dėl kai kurių ligų galima nemokamai pasitikrinti tada, kai jautiesi sveikas. Klausta, kaip patvirtinti PSD valstybės lėšomis, kai draustas nori būti vienas iš tėvų, auginantis vaikus. Užduoti klausimai apie PSD dydį, ESDK įsigijimą, Panevėžio TLK veiklos zoną, sveikatos priežiūrai skiriamas lėšas ir kt.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: