Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro nuotr.

Molėtiškių paramos akcijoje Ukrainai – ukrainietiški skoniai ir aukcionas

Prabėgus daugiau nei mėnesiui, kai daugeliui sudrebėjo žemė po kojomis, molėtiškiai neleidžia pamiršti ukrainiečių tautai svarbaus ir reikalingo palaikymo. Molėtuose ne tik mėlyna ir geltona spalvomis nušvito miesto bei rajono objektai, balandžio 9 d., šeštadienį, molėtiškių iniciatyva organizuojama Ukrainos palaikymo akcija. Čia originaliais savo tautos patiekalų receptais dalinsis Molėtuose apsigyvenusios ukrainietės, o vietos verslininkai aukcionui pasiūlys įsigyti įvairių paslaugų.

Originalūs Ukrainos skoniai iš tautiečių rankų

Šiuo metu į molėtus yra atvykę ir apsigyvenę beveik 90 Ukrainos piliečių, savo namus palikusių dėl karo jų šalyje. Molėtuose surengta jau ne viena Ukrainos palaikymo akcija – iki šiol palaikymas siųstas ir dainomis, video žinutėmis ir finansines parama bičiuliškos Žitomiro srities Romanovo savivaldybės žmonėms. Prieš savaitę didelė dalis karo pabėgėlių buvo pakviesti susipažinti su miestu, į ekskursiją, o kavinė „Zodiakas plius“ visus juos priėmė draugiškai vakarienei. Visgi tokio mąsto iniciatyva, sutelkusi tiek daug krašto verslininkų – pirmoji.

Akcijos iniciatorius, vienos iš naujojo Molėtų turgaus parduotuvėlės „Linksmoji undinėlė“ savininkas, Nerijus Karbauskas džiaugiasi dideliu molėtiškių įsitraukimu – bendram tikslui susibūrė ne tik naujojo miesto turgaus prekeiviai, bet ir plati molėtiškių bendruomenė. Balandžio 9 d. nuo 10 iki 15 val. turgaus lankytojai bus kviečiami aukoti ir ragauti originalius ukrainietiškus patiekalus – barščius, virtinius su vyšnių arba bulvių įdarais, aromatizuotu uzvar gėrimu. Tradiciniais ukrainietiškais receptais su akcijos organizatoriais dalinasi Molėtuose apsigyvenusios ukrainietės.

Pasak N. Karbausko, dažnas patiekalas Žitomiro gyventojų, užaugusių prie Teterivo upės krantų, šeimose – žuvienė. „Galimai net neperteiksime ukrainietiškos žuvienės subtilybių, bet kadangi Molėtai taip pat garsėja žuvų gausa, mes pasiūlysime paragauti ir mūsų firminės žuvienės“, – sako N. Karbauskas. – „Išgyvendami kartu ukrainiečių skausmą, norime pasidalinti tuo, ko niekas niekada iš mūsų neatims – tai yra mūsų žmogiškumas ir gebėjimas dalintis.“

Aukcionas bičiuliško Romanovo miesto palaikymui

Be galimų paragauti Ukrainos kulinarinio paveldo patiekalų naujajame Molėtų turguje susiburs ir rajono turizmo paslaugų atstovai, aukcionui aukojantys įvairias paslaugas – edukacijas, nakvynę svečių namuose ar sodyboje. Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė, vos prieš savaitę susitikusi su Molėtuose apsigyvenusiais ukrainiečiais ir juos supažindinusi su Molėtų kraštu, džiaugiasi turizmo verslininkų įsitraukimu. „Atvykusieji  ukrainiečiai dalį savo istorijos paliko gimtajame krašte. Mes galime tik padėti užpildyti naują jų istorijos puslapį, su daugiau šviesos ir vilties. Savo krašte turime tiek geranoriškų žmonių, tiek aplinką, kurioje galime jaustis saugūs“.

Visi akcijos ir aukciono metu surinkti pinigai bus pervesti į specialią Molėtų rajono savivaldybės sąskaitą, skirtą paremti Ukrainos Žitomiro srities Romanovo savivaldybės žmonėms. Savivaldybės meras Saulius Jauneika, pats savo namuose priėmęs keturis ukrainiečius – motinas su vaikais, džiaugiasi iniciatyviais molėtiškiais ir indėliu renkant paramą Ukrainos tautai. „Nuolat palaikome ryšį su Ukrainoje Žitomiro srityje gyvenančiais mūsų bičiuliško Romanovo miesto gyventojais bei valdžios atstovais. Taip žinome kokios tikslinės paramos jiems reikia ir stengiamės padėti kaip tik galime. Tokios molėtiškių iniciatyvos tik dar labiau sustiprina mūsų paramą,“ – pasakoja S. Jauneika ir neslepia, kad taip į vietos bendruomenės gyvenimą integruojami ir čia apsigyvenę ukrainiečiai. – „Kiek žinau, jų sulauksime ir balandžio 9 d. akcijos vietoje. Norisi kuo daugiau bendrauti su atvykusiais, palaikyti, suteikti jiems daugiau stiprybės ir tikėjimo, kad po tamsos bus tik šviesiau.“

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: