Molėtiškiui teks atlyginti gamtai padarytą žalą – daugiau nei 1700 eurų

Liepos 5 d. 4 val. ryto, Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, Molėtų rajone, Vašuoko ežere, neteisėtai pagavusį žuvis statomaisiais tinklais. Pažeidėjui gresia administracinė bauda ir teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą.

Gavus pranešimą, kad Vašuoko ežere vėlų vakarą asmuo stato tinklus, aplinkosaugininkai surengė pasalą ir anksti ryte pažeidėjas buvo sulaikytas traukiantis du statomuosius tinklus.

Tinkluose buvo pagauta 13 lynų, 4 karšiai ir kitų žuvų. Asmeniui už neteisėtai pagautą žuvį reikės atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančią daugiau nei 1700 eurų. Taip pat gresia ir bauda nuo 120 iki 300 eurų ir paimti tinklai, medinė valtis bei žuvys.

„Pažeidėjas mums yra žinomas, gaila, kad tenka vis iš naujo priminti, kad taip žvejoti neapsimoka“, – sako Utenos gyvosios gamtos aplinkos apsaugos pareigūnas Edgaras Vilutis.

Kaip teigia E. Vilutis, aplinkosaugos pareigūnai dirba būdravimo rėžimu, todėl į pranešimus esame pasiruošę reaguoti dieną, naktį, darbo dienomis ir savaitgaliais, taigi pažeidėjams išsisukti nuo atsakomybės nepavyks.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: