Organizatorių nuotr.

Molėtų miesto šventė: dalyvius sujungę žvaigždžių karoliai ir gatves pripildęs šventinis šurmulys

Džiaugsmas, šypsenos, pokalbiai ir susitikimai, edukacijos ir prizai, varžybos bei lėtas keliavimas – viskas šį šeštadienį sutilpo į Molėtų miesto šventę. Parasparnių skrydžiu atidaryta šventė – skirta 635-ajai Molėtų vardo paminėjimo sukakčiai.

Šeštadienį nuo ankstyvo į ryto į Molėtų miestą įsisuko tikras gimtadienis šurmulys, o kaip ir kiekvienos šventės metu netrūko sveikinimų. Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika džiaugėsi molėtiškiai ir jų iniciatyvomis kuriant miestą bei jo ateitį. Nueitas ilgas kelias, tačiau dar daugiau gražių atradimų laukia tokiame išskirtiniame, gamtos apdovanotame krašte. Šventės atidarymo metu įteiktas ir aukščiausias Molėtų krašto apdovanojimas – Molėtų garbės piliečio vardas. Šiemet jį Molėtų rajono savivaldybės Taryba suteikė kraštiečiui, „Teltonika“ įmonių grupės įkūrėjui, filantropui ir pirmajam Lietuvoje nacionaliniam mecenatui – Arvydui Paukščiui. Kraštiečio pastangomis ir parodytu pasitikėjimu Molėtų mieste ne tik atnaujinama Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia, tačiau ir laukiama per 30 mln. eurų siekiančios investicijos kuriant Teltonikos technologijų centrą. Pasak A. Paukščio, šiandiena – yra geriausias laikas veikti ir keisti(s).

Šventinis šurmulys pripildė Molėtų miestą. Po atidarymo visus muzika apdovanojo Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir tautinių šokių šventės „Aukštaitijos vainikas“ pasirodymai. Savivaldybės aikštėje šventės dalyvių laukė edukacijos ir kūrybinės veiklos. Kiekvienas galėjo marginti Molėtų krašto keramikų išdegtus šventinius karolius ir kurti bendrą šventės vėrinį, puošiantį simbolinius vartus į ežerų ir žvaigždžių Molėtus. Kurį laiką ir po šventės šiuos vartus galės aplankyti gyventojai bei miesto švečiai. Čia pat – Molėtų viešosios bibliotekos Molinukė bei edukacijos, Lietuvos etnokosmologijos muziejaus komanda, kvietusi pažvelgti į saulę! Tuo metu greta įsikūrusi „Teltonika“ komanda kvietė susipažinti su įmone, būsimu technologijų centru Molėtuose, darbo galimybėmis ir išbandyti interaktyvias pramogas, konkursus.

Vilniaus gatve nusidriekusi šventinė mugė viliojo gardžiais kepiniai bei margais prekystaliais, o Jaunimo aikštėje sukosi tikra vaikų šventė su batutais, putų šou, piešiniais. Spcialiųjų tarnybų programos, nemokamas Molėtų krašto muziejaus lankymas, Molėtų viešosios bibliotekos Literatų brolijos 25-mečio šventė, futbolo bei krešinio 3×3 rungtynės – dar daugiau šventinių veiklų, įvykių ir gero laiko mieste. O jau 20 val. – didysis koncertas su žinomais atlikėjais bei vasaros dangų nuspalvinančiais lazeriais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: