Policijos departamento nuotr.

Molėtų rajono sodybų savininkai gali lengviau atsipūsti: sučiupta 11 vagišių

Žiemos laikotarpiu Molėtų rajone buvo itin pagausėję vagysčių iš kaimo vietovėse esančių sodybų, vasarnamių bei poilsiaviečių, kuriose šaltuoju metų laiku jų savininkai negyvena nuolat. Molėtų rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai sulaikė kelias grupes asmenų, kurie yra įtariami įvykdę vagystes iš sodybų, ūkinių pastatų ir garažų. Iš viso yra sulaikyta 11 asmenų, visi jie – Molėtų rajono gyventojai. Septyni iš jų – policijai gerai žinomi asmenys, anksčiau teisti, keturi yra nepilnamečiai.

Keturių asmenų (du iš jų yra teisti) grupuotė apvogė net 20 sodybų, esančių Molėtų rajono Joniškio, Dubingių, Luokesos, Videniškių, Inturkės seniūnijose ir kaimyniniame Švenčionių rajone. Vagystės sistemingai buvo vykdomos nuo 2014 metų lapkričio mėnesio iki 2015 metų vasario mėnesio vidurio, kol nusikaltėliai buvo sulaikyti.

Dar vieni ilgapirščiai – motina ir jos nepilnametis sūnus, apvogę tris sodybas bei sunaikinę dalį jose esančio turto Alantos ir Suginčių seniūnijose. Abu šeimos nariai anksčiau yra teisti ir žinomi policijai.

Išaiškinta ir keturių asmenų grupė (vienas iš jų yra nepilnametis), apvogusi sodybą Mindūnų seniūnijoje. Su įkalčiais įkliuvo ir nepilnametis Giedraičių seniūnijos gyventojas, apvogęs sodybą.

Visais atvejais vagis domino žoliapjovės, elektriniai buities prietaisai, savaeigės benzininės vejapjovės, benzininiai pjūklai, ūkiniuose pastatuose laikomos talpyklos su benzinu ar dyzeliniu kuru, statybiniai įrankiai, žvejybos reikmenys, maisto produktai. Dalis pavogtų daiktų rasta ir grąžinta nukentėjusiesiems, tačiau didelį kiekį daiktų įtariamieji jau spėjo parduoti. Taip pat artimiausiu metu turėtų paaiškėti ir daugiau minėtų vagių padarytų „nešvarių” darbelių, kadangi kratų metu yra paimti ir policijos komisariate saugomi daiktai, dėl kurių vagysčių iki šiol į policiją niekas nesikreipė. Tikėtina, kad apvogtų sodybų šeimininkai, po praėjusios žiemos, į jas dar nebuvo atvykę.

Dėl visų minėtų nusikaltimų pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. (vagystė) 2 d., didžiausia numatoma bausmė – laisvės atėmimas iki šešerių metų.
Utenos apskr. VPK informacija

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: