Moterys investuoja rečiau, bet didesnėmis sumomis

Nieko nestebina tai, kad finansų pasaulyje dominuoja vyrai. Tai patvirtina ir Lietuvos banko statistika, kuri sako, kad tik maždaug kas ketvirta investuotoja yra moteris. Visgi, sutelktinio skolinimo platformos „Savy“ vadovas teigia, kad net jei investuotojų vyrų skaičius yra daug didesnis, moterys investuoja kur kas didesnes sumas, o vyriausiai platformos investuotojai yra net 91 metai.

Remiantis daugiau nei 10 000 „Savy“ investuotojų  duomenimis, vidutinė moterų investuota suma yra 37 proc. didesnė nei vyrų – atitinkamai 5381 Eur ir 3355 Eur. Vidutiniškai į vieną paskolą moterys investuoja 58 Eur, o vyrai – beveik 28 Eur. Iš viso investuojančių moterų yra 22 proc., o vyrai sudaro 78 proc.

„Norime paneigti stereotipą, kad investuoja tik vyrai. Net jei investuojančių moterų yra mažiau negu vyrų, vidutinė investuojama suma rodo, kad jos į investavimą žiūri atsakingai ir jei nusprendžia investuoti, tam skiria ir laiko, ir pinigų. Investavimas nėra loterija, kur nusipirkus vieną bilietą belieka laukti rezultatų. Labiausiai sekasi tiems, kurie išsikelia ilgalaikius tikslus“, – sakė „Savy“ vadovas Audrius Žiugžda.

Vidutinis investuojančiųjų moterų amžius yra 37, o vyrų – 36 metai. Nors platformoje gali investuoti žmonės, sulaukę 18 metų, ribų amžiui nėra. Vyriausiam investuotojui yra 90 metų, o vyriausiai investuotojai, kuri prisijungė prie platformos praėjusiais metais – 91-eri.

„Investuotojų pjūvis pagal amžių patvirtina tai, kad investuoti į vartojimo ar verslo paskolas gali visi ir tam nereikia nei patirties, nei ypatingų sugebėjimų. Kiekvienas investuotojas turi galimybę rinktis į kokią paskolą ir kiek pinigų investuoti pagal paskolos gavėjo pajamas, nemokumo riziką, vidutines metines palūkanas bei kitus kriterijus“, – pasakojo A. Žiugžda.

Apie „Savy“

„Savy“ – pirmoji tarpusavio skolinimo platforma Lietuvoje, kuri sujungia žmones, norinčius pasiskolinti bei žmones, siekiančius prasmingai įdarbinti pinigus ir gauti aukštesnę grąžą. Platforma veikia pagal Lietuvos Banko išduotą tarpusavio skolinimo ir sutelktinio finansavimo operatoriaus licencijas bei savo veikloje vadovaujasi atsakingojo skolinimo nuostatais. Nuo veiklos pradžios 2014 metais per platformą sufinansuota paskolų už daugiau nei 40 mln. Eur, o investuotojams išmokėta palūkanų suma siekia daugiau nei 7 mln eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: