Moterys ir kovos menai – idealus variantas?

Kovos menai ir moterys atrodytų du nesuderinami ir tarpusavyje nesuvokiami dalykai, tačiau šiandieną moterį apsivilkusią kovos menus reprezentuojančius rūbus jau pamatyti tampa visai nenuostabu, tad ir pasikalbėti norėtųsi su jomis, kurios intensyviai treniruojasi ir pluša salėje kartu su vyrais bei sužinoti, kodėl jos pasuko kovos menų keliu ir pasirinko ne jogą, tenisą ar sporto salės užsiėmimus, o kinų kovos menus – Leung Ting Wing Tsun.

Pradžioje, gali pasirodyti kiek bauginančiai meginoms ar moterims treniruotis ir mokytis kovos menų vyrų dominuojamoje aplinkoje, bet visos kalbintos pašnekovės sutaria, jog kartą išbandžius, aplinka nebeturės jokios įtakos, kadangi jau galėsite jausti jėgos ir sveikumo naudą savo organizme, pamiršti kamuojamus rūpesčius treniruočių metu ir pasinerti į sunkų, tačiau įdomų Wing Tsun pasaulį.

Pragmatiška ir tikslu – sukurta moters

Greta kovos meną Wing Tsun praktikuoja vos metus laiko, tačiau sako, jog šis kovos menas pavergė jos širdį ir puikiai atspindi charakterį bei padeda kasdienybėje. Apskritai mergina sako, jog kovos menai ją žavėjo jau nuo vaikystės, kuomet pati buvo lankiusi karatė, tačiau keičiantis poreikiams pasikeitė ir būreliai bei popamokinės veiklos.

„Kovos menai visada turėjo vietą mano širdyje, todėl po savigynos kursų, kurie rėmėsi Wing Tsun, nusprendžiau likti šioje bendruomenėje ir lankyti šį kinų kovos meną. Žinoma, būtent po A.R.M.O.R. pamačiau, kad man šita sistema yra tinkama, viskas čia yra pragmatiška, tad ir nusprendžiau čia likti. Aš šiame kovos mene randu prasmę ir logiškumą – ir šiaip supratau, jog kovos menai man – tai ko gyvenime ir trūksta“, – savo pasirinkimą mokytis kinų kovos meno Wing Tsun argumentuoja Greta Kraujalytė.

Mergina pasakoja, jog nepaisant to, kad šis kovos menas yra sukurtas merginos, tačiau treniruotis, kai prieš tave stovi dvigubai didesnio ūgio ir svorio vaikinas – yra labai sunku. Pasak Gretos, treniruočių metu susiduriama su nemažais iššūkiais, ne visada ir ne taip greitai kaip norėtųsi pavyksta išmokti technikas. Vis dėlto, mergina sako, jog svarbiausia, nenuleisti rankų ir nepasiduoti, nes užsispyrimas ir noras įveikti save turėtų būti didesnis nei kas kitas.

„Geriausias tavo mokytojas – yra tavo priešininkas treniruotėje, kuomet mokaisi tiek iš savų, tiek ir iš jo klaidų, stengiesi pamatyti, pajusti ir įsiminti. Galiu drąsiai pasakyti, jog viskas treniruotėse ateina su dideliu darbu, tad svarbiausia – kiek to darbo tu nori įdėti. Asmeniškai aš matau save šiame Wing Tsun kelyje ir man jis labai patinka, matau, kad jis labai su manimi tinka, todėl be jokios abejonės, dažnai pagalvoju ir apie tolimą ateitį, kuomet gal ir galėčiau save pavadinti Meistru… galbūt…kažkada…“, – tolimomis svajonėmis dalijasi Wing Tsun KungFu praktikuojanti Greta.

Nuosekli sistema, kurioje viskas yra bendra

Nors šiuo metu Lina gyvena ir dirba užsienyje, niekada nepaleido Wing Tsun iš savo rankų, todėl treniruojasi Wing Tsun ir D. Britanijoje. Mergina pasakoja, jog Wing Tsun ją žavėjo jau senai, o pradėjusi jį praktikuoti tiesiog negali sustoti. Lina šiuo metu turi 8 mokinio lygį ir sako, jog išvykusi svetur ir pradėjusi savo treniruotes užsienyje šį savo užsiėmimą pradėjo vertinti dar labiau, o jau rudenį, grįžusi į Lietuvą turi planų laikyti ir instruktoriaus lygį bei pradėti mokyti ir dalintis savo žiniomis su kitais.

Šiek tiek mažiau nei 4 metus praktikuoti Wing Tsun Lina sako, jog šis kovos menas yra tiesiog unikalus – turi nuoseklią sistemą, kurioje viskas yra bendra. Mergina priduria, jog gimusi mažame miestelyje, kuriame mergaitėms kovos menai – buvo visiškai nepriimtini, todėl išmėginti juos buvo tarsi užslėpta svajonė jau nuo vaikystės, tad tik atvykusi studijuoti į Kauną ėmė ieškoti, kur galėtų viso to išbandyti.

„Iš vaikystės filmų viena ryškiausių žvaigždžių man buvo Briusas Lee, na, o ir vyresnis brolis užsiiminėjo kovos menais – todėl ta kovos meno dvasia man visada buvo artima. Tad, kai pribrendau ir supratau, jog laiko niekada nebus gyvenime, o reikia imtis norimų veiklų būtent dabar. Pradėjau savo kelią Wing Tsun“, – prisimena Lina.

Mergina savo jog būtent Wing Tsun kovos meną pasirinko dėl keleto priežasčių. Visų pirma, niekada nenorėjo pretenduoti į jokius varžybinius kovos menus ir dalyvauti kažkokią taškų rinkimo sistemą. Visų antra, pats kovos menas ją sužavėjo savo principais, dėsniais, o ne jėgos naudojimu kovoje, kadangi pati yra žemo ūgio. Galiausiai, ta atmosfera, kuri paskaičiusi aprašymus man atrodė itin priimtina ir netgi trokštama.

„Jau pradėjusi lankyti Wing Tsun supratau, jog laikas treniruotėse yra mano meditacija ir mano oazė, kurioje galiu atsipalaiduoti, užmiršti kas slegia. Gyvenu labai aktyvų gyvenimą, esu medikė, neretai tenka susidurti ir su mirtimi, netektimi ir didžiuliu skausmu, todėl ta 1,5 val. treniruotė yra mano čia ir dabar. Nėra tavo darbo, nėra problemų ar sunkumu, tiesiog Tu ir Wing Tsun. O po treniruotės išeini tuščia galva, tarsi naujai gimusi“, – apie šį kovos meną pasakoja Lina Grauslytė.

Mažiau smurto, daugiau – technikos

Rūta Bulbenkaitė – Klaipėdos klubo narė taip pat antrina Gretai ir sako, jog kovos menai jai niekada nebuvo svetimi. Dar paauglystėje mergina lankė ir karatė, ir boksą, tačiau pastarieji kovos menai pasirodė kiek per grubūs ir žiaurūs, kuriuose reikia didelės jėgos ir naudojama nemažai smurto. Kaip pati pasakoja, apie Wing Tsun sužinojo būtent iš savigynos kursų, kuriuos jau daugiau kaip prieš metus lankė Klaipėdoje, na o pastarieji ir rėmėsi būtent Wing Tsun KungFu pagrindais.

„Pamačiau, ką reiškia Wing Tsun, kas jį sudaro ir man jis labai patiko. Žinoma, pradėjusi lankyti treniruotes iš pradžių bijojau važiuoti į seminarus ir stovyklas, galvojau, kad ten susirenka tik patys aukščiausi lygio meistrai ir mokiniai, tačiau pabandžiusi labai džiaugiuosi, kadangi sužinojau ir išmokau daug naujų dalykų, radau bendraminčių, o ir pasipraktikuoti teko ne tik su jau pažįstamais savo klubo nariais, bet ir kitų miestų mokiniais ir meistrais“, – šiųmetinės Si-Kung Norbert Maday vasaros stovyklos įspūdžiais dalijasi Rūta.

Mergina pasakoja, jog treniruotėse reikia fizinio pasirengimo ir ištvermės, tačiau viskas pasiekiama po truputį, per praktiką ir didžiulį darbą. Rūta sako, jog šis kovos menas tiesiog traukia ją, reikalauja tikslumo ir žinių trūkumo, o pats didžiausias sunkumas – tai praktikos trūkumas, kadangi norisi mokėti daug, o 1,5 val. du kartus per savaitę treniruočių tikrai nepakanka, todėl neretu atveju tenka padirbėti ir namie. Vis dėlto, Rūta pabrėžia, jog vienas motyvacinių dalykų šiame kovos mene – hierarchinė sistema, kuomet tu gali matyti ko tu sieki, ką gali pasiekti ir kiek daug dar tau trūkta iki tavo tikslų įgyvendinimo.

„Treniruočių metu būna visko, o taip pat ir dar prieš einant į jas. Ir tingisi, ir pavargęs būni ir be nuotaikos, tačiau jau žinau, kad po treniruočių aš jausiuosi puikiai, gal fiziškai ir pavargusi, tačiau protiškai – atsigavusi ir išvaliusi savo mintis. Tiesiog geras laikas su gerais žmonėmis, o dar geresnė savijauta po treniruotės“, – savo įspūdžiais keliaujant Wing Tsun keliu dalijasi Rūta.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: