Muitininkai prie Panevėžio sulaikė vilkiką su 42 tūkst. butelių itališko vyno

Trečiadienio vakarą muitinės pareigūnai Panevėžio apylinkėse sulaikė iš Latvijos važiavusį krovininį vilkiką, vežusį daugiau nei 42 tūkst. butelių itališko vyno. Vairuotojas sakėsi vyną vežąs į… Maskvą, tačiau ne tik negalėjo paaiškinti keisto maršruto, bet neturėjo su savimi ir jokio akcizais apmokestinamų prekių vežimo dokumento.

Krovininis vilkikas „Volvo“, vairuojamas Rusijos piliečio D. L., Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulio buvo sustabdytas apie 21 val. vakaro, magistraliniame kelyje A 10, Panevėžio apylinkėse.

Vairuotojas sakėsi važiuojantis iš Latvijos ir vežantis vyno krovinį į… Maskvą. Tačiau neturėjo jokių akcizais apmokestinamų prekių gabenimo dokumentų. Patikrinus, paaiškėjo, kad vilkikas išties pilnas dėžių su mažučiais 0,25 l talpos itališko vyno „Pirovano“ buteliais, ženklintais rusiškomis banderolėmis. Iš viso vilkiku gabenta net 42 240 vnt. (10 560 l) vyno buteliukų, sulaikyto vyno vertė – 29 568 eurų.

Vairuotojas negalėjo rišliai paaiškinti, nei kodėl nusprendė į Maskvą važiuoti per Panevėžį, nei kur yra krovinio dokumentai. Tikėtina, kad vynas galėjo nelegaliai „nusėsti“ ir kur nors Lietuvoje.

D. L. buvo sulaikytas dviem paroms, MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: