L. Kovalevskienės nuotr.

Muzikinė dovana

Kovo 21 d. Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla dovanojo pavasariškai jausmingą klasikinės muzikos koncertą. Mokyklos direktorė Birutė Paukštienė džiaugėsi ignaliniečiams galėdama pristatyti garsią viešnią, Europos prestižinėse scenose koncertuojančią pianistę Mortą Grigaliūnaitę (Lietuva/Vokietija) ir muzikos mokykloje fleita vaikus mokantį groti puikų muzikantą Paulių Gefeną.

Mokytojas Paulius yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantas, mokęsis Hagos ir Briuselio karališkose konservatorijose, tapęs laureatu daugelyje tarptautinių konkursų, koncertuojantis ir Lietuvoje, ir užsienyje. Pauliui dėkota, kad būtent jo iniciatyva ir buvo surengtas šis koncertas. Kaip minėta, Ignalinai tikrai pasisekė, nes dėl pianistės Mortos pasirodymų varžosi ne tik įtakingiausi muzikiniai kanalai, bet ir garsios Europos koncertų salės, solistai, orkestrai. Fortepijoninės muzikos ji moko prestižinėje Didžiosios Britanijos H. Purcellio vardo muzikos mokykloje.

Du puikūs muzikantai sužavėjo savo aukštu profesionalumu ir išskirtiniu talentu. Jie grojo ir po vieną, ir duetu. Skambėjo Klodo Debiusi, Johaneso Bramso kūriniai meilės tematika, prieš tai papasakotos ir jų sukūrimo istorijos. Koncertas vainikuotas jausmų jūrą atvėrusia S. Franko sonata. 1866 m. Briuselyje pirmą kartą atlikta pusvalandžio trukmės sonata buvo parašyta smuikui ir fortepijonui, smuiko partiją fleitai pritaikė pats Paulius Gefenas. Atlikėjai sulaukė didžiulio palaikymo, sveikinimų. Laikas užburiančiame muzikos pasaulyje prabėgo nepastebimai. Tai buvo tikrai nuostabi pavasarinė dovana Ignalinai.

L. Kovalevskienės inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: