Muzikiniai „Dūdų vasaros“ desertai

Žodis desertas kilęs iš vid. pranc. desservir „nurinkti stalą“. Šis žodis visada iššaukia saldėsių ir besibaigiančios šventės vaizdinius. Pučiamųjų muzikos festivalio organizatoriai, baigiamiesiems koncertams subūrę „gardžiausius“ Lietuvos kolektyvus, jau nurinkinėja partitūras ir uždarinėja instrumentų dėklus.

„Dūdų vasara“ artėja į pabaigą, tačiau staigmenos ir įspūdingų orkestrų įspūdingos programos išlaiko pakilią ir intriguojančią festivalio atmosferą. Šįkart po daugel metų Panevėžį vėl aplankė Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas Deividas Staponkus, dirigentas Rimantas Valančauskas). Valstybinio muzikinio kolektyvo statusą pelnęs orkestras jau įrašė 12 plokštelių, 9 garsajuostes, 9 kompaktines plokšteles, daugiau kaip 200-us kūrinių Lietuvos radijo fondams.

Orkestro „Trimitas“ gyvavimo istorijos archyvuose sukaupta begalės ypatingų įvykių, tad atvykę į koncertus žiūrovai išgirsta daug įdomaus. Štai, keletas iš jų.

Vienas iš pirmųjų priėmimų Vakaruose – po koncerto D.Britanijoje surengta puota lordo Barnard’o de Ballioli‘o pilyje, kur „Trimitą“ iškilmingai pasveikino pats pilies šeimininkas. 1993 metais Norvegijoje vykęs didžiausias orkestrų festivalis įtrauktas į Guinness‘o rekordų knygą. Jame dalyvavo 11 tūkstančių pūtikų, o „Trimitas“ konkurse laimėjo pirmąją vietą ir gavo aukso medalį.

Rugsėjo 25 d. 17 val. vyks baigiamasis „Dūdų vasaros“ festivalio koncertas ir uždarymas. Jūsų lauks pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“ (vadovas Laimutis Raziūnas).

Maloniai kviečiame palydėti „Dūdų vasarą“!

Festivalio organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija

Renatos Viksvienės ir Gintaro Viksvos nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: