Muzikiniai „Dūdų vasaros“ tiltai (nuotraukos)

Paskutinis pavasario penktadienis Panevėžio Laisvės aikštę papildė naujais renginiais. Prie XIII pučiamųjų muzikos festivalio „Dūdų vasara“ prisijungė ir VII vasaros festivalis „Susitikime penktadienį“. Šįkart pats pučiamųjų orkestro koncertas tapo iškilmingomis fanfaromis, kviečiančiomis į atgijusį miestą.

Žmonės tiesia tiltus ne tik tarp dviejų upės krantų, norėdami kažkur patekti, priartėti, bet ir tarp žmonių. Draugystės tiltai tiesiami dėka gerų darbų, paslaugumo, nuoširdumo. Gi muzika visais laikais buvo nematomų tiltų statytoja tarp atlikėjo ir žiūrovo.

Lietuvos vario dūdų orkestrų gausa didžiuojasi ne tik didieji Lietuvos miestai. Vis naujai besikuriančių kolektyvų pasiekimais per itin trumpą laikotarpį stebisi ir Lietuvos, ir Europos žiūrovai.

Praėjusio penktadienio „Dūdų vasaros“ festivalyje dalyvavo Švenčionių rajono Pavoverės pučiamųjų orkestras (vadovas Bronislovas Vilimas). Šis 2010 m. susibūręs kolektyvas per šešerius metus sugebėjo pasiekti C kategoriją ir, praėjęs atranką, būti pakviestas į Europos pučiamųjų orkestrų čempionatą, gegužės pradžioje vykusį Prancūzijoje.Čempionate dalyvavo tik du Lietuvos vario dūdų orkestrai.

Pavoverė – tai nedidelis kaimas šalia pasienio su Baltarusija prie Pabradės miesto, kuriame gyvena vos 400 gyventojų, tačiau aktyvus jaunimas parodė savo galimybes ir potencialą. Užsidegimas siekti tikslų neabejotinai išves juos į dar platesnius muzikos vandenis.

Birželio 3 d., penktadienį, 17 val. koncertinėje aikštelėje pučiamųjų muzikos mylėtojų lauks Panevėžio rajono Smilgių seniūnijos kultūros centro Perekšlių ir Sujetų vaikų ir jaunimo pučiamųjų orkestras „Saulutė“ (vadovė Ligita Bilevičienė).

Maloniai kviečiame vasaros penktadienius praleisti su „Dūdų vasara“.

Organizatorius – Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA).

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: