AnykščiaiAukštaitijos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Muzikinis škvalas Anykščiuose – „Velnio akmuo 2019“

Dainuvos slėnyje keturios scenos. Atlikėjai iš septyniolikos šalių: Australija, Japonija, JAV, Kanada bei Europos šalys. Sunkusis metalas, rokas, psichodelika, alternatyvi, post-punk ir kiti muzikiniai stiliai. Keli tūkstančiai daugiakalbių žiūrovų- įspūdingos šukuosenos, stilinga ir nepakartojama apranga, kerintis makiažas. Palapinių jūra, geranoriška atmosfera, nenuilstantys ir paslaugūs savanoriai, visažinis infocentras! Tai vienas įspūdingiausių vasaros festivalių Baltijos šalyse!

Masinės Hipnozės scenoje skleidėsi kūrėjų iniciatyvos: „demo“ versijos, pradedantiems atlikėjams, ieškantiems erdvės savo kūrybai, ir pripažintiems profesionalams, norintiems įsilieti į kitokį kontekstą. Vieta laisvai sklendančiai minčiai ir improvizacijai !

Dienos metu GAMA scenoje vyko gyvos diskusijos aktualiomis muzikinėmis temomis, festivalio legenda tapusios MC GROWL balso stygų draskymo kovos, mielas akiai šiuolaikinio šokio grakštumas, plastiškumas, nuoširdumas.

Tradicinis protų mūšis ,,Galvūzai“, dailininkai siūlė nupiešti dalyvių šaržus, melomanai muzikos sukeltas emocijas galėjo išreikšti ant pastatytų molbertų, taip pat buvo galima pamatyti kaip vyksta tapyba ant kūno.
Užsukus į Golden Rose makeup dirbtuvėles buvo galimybė pasidaryti rytinį makiažą, šukuosenas ar įsiverti auskarą į spenelį. Neskausminga, bus gražu. Žaidimų erdvėje-nuo paprastųjų šaškių iki japoniškų galvosūkių, įvairiausi stalo ir lauko žaidimai. Na ir intriguojantis naktinis kinas- Tokie blogi, kad net geri!

Dainuvos slėnyje azartiškai aistringi futbolo ir tinklinio turnyrai. Nors oras vasariškas, tačiau nedaug buvo besigaivinančių Šventosio vėsa.

Hugleikur Dagsson atvyko į Devilstone atidaryti savo darbų parodos.,,Sveiki. Aš esu Hugleikur Dagsson ir kuriu juokelius apie šūdus, mirtį ir kitas šeimos vertybes. Esu karikatūristas ir rašytojas. Taip pat užsiimu kitais dalykais. Nelabai domiuosi makaronais. Gimęs ir išaugintas Islandijoje. Kartą laimėjau apdovanojimą “. Tūkstančius juodų komiksų pripiešusio menininko skiriamasis braižas – minimaliai, kone vaikiškomis linijomis perteikiamas juodas, aštrus islandiškas humoras. Amoralias situacijas ir nepatogius scenarijus H. Dagsson perteikia minimalistiškai ir taikliai – nelieka vietos dviprasmybėms, viskas labai aišku. Iš pirmo žvilgsnio primityvūs paveikslėliai vaizduoja situacijas, iš kurių paprastai žmonės nesijuokia. Nuo 2002 m. daugiau nei 20 Iliustracijų knygų išleidusio menininko akiratyje – chaosas, anarchija, kanibalizmas, seksas, incestas, mažumos, religija… Rinkdamasis taikinius, H. Dagsson, atrodo, nepripažįsta jokių tabu. Tačiau tai nesutrukdė pelnyti nacionalinių apdovanojimų už pjeses teatrui! H.Dagsson komiksų paroda audrins lankytojus Anykščių viešojoje bibliotekoje iki rugpjūčio 11 d.

Monster Energy erdvėje žingeidžiausi galėjo susipažinti su riedlenčių ir dviračių kultūra. STILL BMX ir skateboard profesionalai, riedlenčių perdirbimo dirbtuvės „Commune DIY“, „Core Indoor“ riedlenčių pamokos, o kiekvieną naktį Rokotekos.

Festivalio karūna – dvigubas Devilstone 2019 vinilas su 17 šių metų grupių kūrinių, reprezentuojančių šiemetinio Devilstone muziką, o viršelis – keturiose scenose skambėsiančios muzikos efektą, haha. Nuo sunkiosios artilerijos iki hipnotizuojančios psichodelikos, nuo energingos alternatyvos iki paslaptingo post-punko – toks yra Devilstone 2019, toks yra ir šiemetinis festivalio LP. Šio leidinio apipavidalinimui buvo panaudoti Kalifornijoje gyvenančios menininkės Eugenia Loli koliažai bei prancūzų koliažisto Djuno Tomsni darbai.

Festivalio vaizdai – nuotraukų galerijoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close