Ramygalos kultūros centro  nuotr.

Mykolinės Ramygaloje: atlaidai, vargonų muzikos festivalis, bulviniai blynai ir sušalęs vicemeras

Savaitgalį Ramygaloje nuvilnijo Šv. Arkangelo Mykolo atlaidai, vargonų muzikos festivalis ir miesto parke surengtos Mykolinės, kurių pagrindiniu akcentu, kaip ir ankstesniais metais, buvo vietoje kepami ir veltui dalyviams dalinami bulviniai blynai.

Gamta gražaus, giedro, nors ir rudeniško, oro ramygaliečiams ir svečiams nepagailėjo. Tiesa, reklamuota mugė pačiame parke ir bažnyčios prieigose buvo skurdoka, nes tarkim parduodamų lauko, sodo ar daržo gėrybių nusipirkti visiškai niekas nesiūlė, nebuvo ir rūkytų mėsos ar žuvies gaminių, o dauguma prekeivių siūlė žaislus ar kermošinius saldainius.

Dešimtą kartą Ramygaloje vykusios Mykoninės vėlavo apie  pusvalandį, nes kažkur buvo pradingęs Panevėžio rajono mero pavaduotojas Antanas Pocius. Iš pradžių renginio vedėja Loreta pranešė, kad jis bažnyčioje sušalo, todėl į šalia Ramygalos esančius namus Aukštadvaryje nuvažiavo apsivilkti kailinių.

Pavėlavęs, šiek tiek suplukęs ir visai nesušalęs (ir be kailinių) bet nešinas aukšta dėže veikiausiai su šakočiu vicemeras A.Pocius prisipažino per renginius sumaišęs laiką. Sveikinimo kalbas tik šį kartą, ramygaliečių džiaugsmui trumpas, taip pat rėžė Seimo narė Guoda Burokienė, rajono tarybos narė Modesta Petrauskaitė, buvęs ramygalietis Panevėžio miesto vicemeras Lauras Jagminas bei vietos seniūnas Valdas Chirv.

Po oficialiosios dalies tiesiog scenoje surengtas politikų bulvių mėtymo į kibirus varžybas, kad ir nežymia persvara laimėjo daugiausiai patirties krepšinio aikštelėje turintis seniūnas V.Chirv. Parlamentarei G.Burokienei nebuvo lemta išbandyti rankos taiklumo, nes jai buvo patikėtos teisėjos pareigos.

Tik po  politikų kalbų buvo pradėtos bulvinių blynų vaišės, tačiau pirmieji naujojo bulvių derliaus patiekalų, kuriuos kepė Ramygalos ir Garuckų bendruomenių nariai, galėjo paragauti būtent politikai. Renginio vedėja akcentavo, jog taip daroma, kad žmonės įsitikintų, kad blynai nėra užnuodyti. Kiekvienas šventės dalyvis gavo po porą blynų ir pusšaukštį grietinės, tačiau niekas nedraudė gauti ir po antrą ar trečią porciją.

Mykolines vainikavo svečių – grupės iš Pasvalio „Nešpėtni bernai“ pasirodymas.

Ramygalos kultūros centro  nuotraukos

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: