Mykolinės Ramygaloje

Nuo seno Mykolinės lietuviams buvusi didelė ir svarbi rudens šventė. Iki jos stengtasi baigti visus darbus, nuimti derlių ir susieiti į vieną būrį pasibūti, pasivaišinti, padainuoti, pašokti. Šiemet ramygaliečių laukiama ir mėgstama tradicinė Mykolinių šventė sutapo su Angelų sargų diena.

Po šv. Mišių ir sakralinės muzikos koncerto veiksmas persikėlė į šalia bažnyčios esančią Laisvės aikštę, kur apetitą žadino kepamų bulvinių blynų kvapas, ūpą kėlė smagi liaudiška muzika, atliekama „Ramgalos“ iš Ramygalos kultūros centro (vad. V. Kazlauskas) ir „Kukalio“ iš Raguvos kultūros centro (vad. H. Balčiūnas).

Šventę pradėję renginio vedėjai Mykoliukas ir Barbora (Laimutis Raziūnas ir Irena Živilienė) džiaugėsi rudens gėrybių gausa. „Dyvų dyvas nematytas!… Gyvos daržovės per Ramygalą ritas!….“, – stebėjosi Mykoliukas, kai raudonu kilimu žingsniavo vaikų darželyje „Gandriukas“ užaugintos gėrybės – vaikučiai, papuošti įspūdingais kostiumais. Gimnazistai ir darželinukai, mokytojų, auklėtojų ir tėvelių padedami, šventoriuje ir miesto aikštėje suklojo ryškiaspalvius rudeninius kilimus ir daržovių kompozicijas. Gyventojai atgabeno didelius moliūgus, kurie buvo išmatuoti, o didžiausio moliūgo, kurio skersmuo siekė net 1 m 64 cm, savininkei Nijolei Krisiūnienei Ramygalos seniūnas Valdas Chirv dovanų įteikė didelę puodynę.

Neliko neapdovanoti ir policijos pareigūnai, jiems įteiktas Loretos Kubiliūnienės sukurtas šamotinis angelas sargas. Visokeriopą apsaugą suteiksiantį molinį angeliuką gavo ir patys jauniausi šventės dalyviai: 3 mėnesių Einius Lukoševičius bei 4 mėnesių Adelė Kubiliūnaitė.

Netrūko ne tik dovanų, bet ir staigmenų: linijinių šokių kolektyvas „Šokas“ (vad. L. Veršelienė) į koncertinę areną įriedėjo linksmuoju traktoriuku, spalvingos bulviakasio moterys, net ir avėdamos aulinukus, grakščiai sukosi šokio ritmu, o vėliau į tą sūkurį įtraukė ir žiūrovus. Šoko ir suaugę, ir vaikai, R. Rakašienės vadovaujami mažieji gimnazijos šokėjai atliko lietuvių liaudies šokius.

Mykolinės – tai šventė ne tik sielai, bet ir kūnui, be bulvinių blynų ramygaliečiai jos jau nebeįsivaizduoja. Šiemet į šventę atvykę politikai, buvo pakviesti į vieną būrį ir paprašyti pasakyti bulvinių blynų kepimo receptą nuo bulvės paėmimo iki blyno įdėjimo į burną, tačiau užduotis buvo pasunkinta, mat reikėjo paeiliui kiekvienam sakyti tik po vieną žodį. Su šia užduotimi jie, deja, nesusitvarkė, todėl meras Povilas Žagunis, sakydamas sveikinimo kalbą, pabrėžė, koks svarbus yra darnus komandinis darbas.

Negalime jam nepritarti, nes be geros komandos ir ši šventė nebūtų tokia turtinga savo puošnumu, programa ir gardžiais blynais. Prie jų gamybos, nuo bulvių atvežimo iki blynų pateikimo, triūsė 21 suaugęs asmuo ir 5 vaikai. Komandinį šventės organizavimo darbą atliko Ramygalos kultūros centro direktorė L. Kubiliūnienė, bendruomenės pirmininkė Rasa Marozienė, vargoninkas Mantas Masiokas, seniūnas V. Chirv.

Šventė buvo šilta, spalvinga ir maloni, net dangus susirinko savo niūrius debesis, kad galėtume maloniai pasibūti, kaimyniškai pabendrauti. Už aikštės puošybą ir linksmąjį Mykolinių traktoriuką širdingai dėkojame Salvinai ir Alvydui Kievinams. Dėkojame partneriams: Ramygalos seniūnijai, parapijai, gimnazijai, darželiui, bendruomenėms, visiems rėmėjams, savanoriams ir padėjėjams už įspūdingą Mykolinių šventę.

Meno vadovė Audronė Palionienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply