Bendruomenės naujienosReporteris

Mykolo Karkos mokyklos moksleiviai kviečia rūšiuoti

Balandžio pradžioje vieną iš Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos erdvių papuošė mokinių kūrybinis darbas – originalus plakatas, kviečiantis visus rūšiuoti.

Paveikslui sukurti prireikė 2154 kamštelių. Jis sveria 6,3 kg, išmatavimai 200X120 cm, panaudoti 12 spalvų kamšteliai nuo pieno, kefyro, jogurtų, limonado, mineralinio vandens, kolos, sulčių ir kitų gėrimų pakuočių. Darbą klijavome apie 5 savaites. Butelių kamštelius rinko 5–8 kl. mokiniai ir kai kurie mokytojai. Vaikai dirbo ne tik būrelio užsiėmimų valandomis, bet ir atostogų metu.

Idėją brandinome 5 metus, kai buvo paskelbtas atliekų rūšiavimo mėnuo 2014 m. kovo pradžioje. Kai surinkome įvairiausių spalvų kamštelius, pradėjome kurti eskizą. Pagal spalvas išdėliojome gėlytes, boružėles, žodžius ir vaivorykštę. Visa tai prie pagrindo priklijavome karštais klijais. Kruopščiai ir su užsidegimu dirbo 5, 7 ir 8 kl. mokiniai – mergaitės išklijavo gėlytes ir vabalėlius, berniukai – vaivorykštę, žodžius, dangų, žolytę. Daugiausiai darbo įdėjo Dominykas Kurakinas (5c) ir Daugvydas Staniūnas (8d).

Plakatui pakabinti reikėjo rasti vietą, kur jis tilptų. Geriausiai tiko centrinės laiptinės aikštelė. Plakatas pritvirtintas plastikiniais laikikliais ir viela.

Norime atkreipti dėmesį į gamtos išsaugojimą, aplinkos švarinimą. Jei visi vartotojai rūšiuotų atliekas, gamta būtų švaresnė nuo ilgai neyrančių medžiagų. Artėjančios Tarptautinės motinos Žemės dienos proga šis plakatas kviečia nebūti abejingus visus žmones ir atliekas atsakingai rūšiuoti pagal nurodymus.

Buities estetikos būrelio nariai ir mokytoja Laima Jatautienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button