N. Venckienės baudžiamojoje byloje tęsiamos baigiamosios kalbos

Šiandien Panevėžio apygardos teisme vykusiame posėdyje savo baigiamąsias kalbas sakė nukentėjusioji L. S., jos ir dukros gynėja advokatė Neringa Grubliauskienė, kaltinamosios N. Venckienės gynėjas advokatas Danius Svirinavičius.

Nukentėjusioji L. S. pažymėjo laukusi tos dienos, kai asmuo, sutraumavęs jos vaiką, stos prieš teismą. Nukentėjusioji teismui kalbėjo apie savo patirtus išgyvenimus, kai dukra, užuot vykdžius teismo sprendimą grąžinti ją motinai, buvo visaip nuteikinėjama prieš mamą, gąsdinama ir kitaip traumuojama. L. S. kalbėjo apie tai, kad N. Venckienė piktybiškai nevykdė globėjos pareigų, nevykdė teismo sprendimo, trukdė dukters ir motinos susitikimams, darė viską, kad vaikas bijotų ir nekęstų savo mamos. L. S. sakė būtent dėl N. Venckienės veiksmų jos su dukra dabar priverstos gyventi ne savo šalyje, negalinčios susitikti su šeima ir artimaisiais, kartu praleisti švenčių, negalinčios keliauti, pasirinkti gyvenamosios vietos ir pan. Nukentėjusioji prašė priteisti iš N. Venckienės neturtinės žalos atlyginimą – 50 tūkst. eurų dukrai ir 20 tūkst. eurų jai.

Nukentėjusiųjų advokatė, sakydama savo baigiamąją kalbą, teigė, kad palaiko prokuroro prašymą pripažinti N. Venckienę kalta. Advokatės įsitikinimu, N. Venckienės kaltė yra įrodyta liudytojų, nukentėjusiųjų ir pačios kaltinamosios parodymais. O tai, kad kaltinamoji savaip interpretuoja savo veiksmus bei jai nepalankių liudytojų parodymus turėtų būti laikoma tik jos gynybine pozicija. Nukentėjusiųjų advokatės manymu, mergaitei buvo daromas nuolatinis spaudimas, ji buvo klaidinama, gąsdinama ir pan. Dėl tokių N. Venckienės veiksmų buvo sukurtas išimtinai negatyvus motinos įvaizdis. Advokatė teigė, kad prokuroro siūloma bausmė kaltinamajai yra teisinga ir adekvati, prašė teismo pripažinti N. Venckienę kalta ir priteisti jos ginamosioms prašomą neturtinę žalą.

Dvi valandas savo baigiamąją kalbą sakęs kaltinamosios N. Venckienės advokatas D. Svirinavičius teigė, kad jo ginamosios kaltė neįrodyta, jos parodymų nepaneigia byloje surinkti duomenys, o kai kurie liudijimai N. Venckienės parodymus netgi patvirtina.

Gynėjas daug dėmesio skyrė, jo manymu, ydingam kaltinamajam aktui. Jo įsitikinimu, kaltinimai jo klientei yra neinformatyvūs, deklaratyvūs, todėl kaltinamasis aktas turėtų būti grąžintas prokurorui kaip neatitinkantis įstatymo reikalavimų. D. Svirinavičiaus teigimu, ši byla taip pat turėtų būti nutraukta dėl suėjusio senaties termino. Advokato įsitikinimu, vienoms veikoms, kuriomis kaltinama N. Venckienė, senatis yra suėjusi dar 2015 m., kitoms – 2020 m.

Gynėjas kalbėjo ir apie tai, kad byloje turėtų būti paskirta psichologinė psichiatrinė ekspertizė. Jis teigė, kad dėl neteisėtų pareigūnų veiksmų prieš N. Venckienę, vaiko paėmimo metu jo ginamoji galėjo būti psichologinio ar net patologinio afekto būsenos, o dėl pastarojo jai netgi negalėtų būti taikoma baudžiamoji atsakomybė.

N. Venckienės gynėjas taip pat teigė, kad daugelis teisme liudijusių asmenų nepatikimi, nes yra arba suinteresuoti bylos baigtimi (pvz., buvęs nukentėjusiosios L. S. advokatas, jos tėvai), arba gina „savo munduro garbę“. Šiai liudytojų grupei advokatas priskyrė teisme liudijusius vaiko teisių specialistus, psichologus ir pareigūnus. Jis prašė teismo išteisinti N. Venckienę dėl visų jai pateiktų kaltinimų, atmesti civilinius ieškinius ir nepriteisti iš jos jokių proceso išlaidų, įskaitant ir jos ekstradicijos iš JAV išlaidas.

Praėjusį teismo posėdį baigiamąją kalbą sakęs prokuroras D. Jakutis prašė pripažinti N. Venckienę kalta ir skirti jai tokias bausmes: už teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymą – 40 parų arešto, už trukdymą antstoliui vykdyti teismo sprendimą – 1 m. 9 mėn. laisvės atėmimo, už pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui – 2 m. 3 mėn. laisvės atėmimo, už nežymų L. S. sveikatos sutrikdymą – 4 mėn. laisvės atėmimo. Prokuroro prašoma galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 2 metams 6 mėnesiams.

Prokuroras taip pat prašė bent iš dalies tenkinti visų keturių nukentėjusiųjų civilinius ieškinius dėl neturtinės žalos bei priteisti iš N. Venckienės ekstradicijos iš JAV išlaidas, kurios sudaro beveik 7 tūkst. eurų.

Kitas teismo posėdis numatytas birželio 30 d. Jame bus tęsiamos baigiamosios kalbos.

Panevėžio apygardos teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: