Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2016 metų balandžio 23-29 dienomis tradiciškai skelbia 16-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“.

Savaitės idėja: parodyti, kad bibliotekos – tai bendruomenes telkianti, visuomenės kūrybinį potencialą stiprinanti, asmenybę ugdanti ir įkvepianti erdvė, vieta, skatinanti žingeidumą, užtikrinanti prieigą prie nacionalinės ir pasaulinės kultūros bei žinių. Tam bibliotekos turi didelį infrastruktūros, technologijų ir ekspertinių žinių potencialą. Be jų neįmanoma stiprios, sąmoningos ir tolerantiškos visuomenės raida.

Prisijungdama prie visuotinio Nacionalinės bibliotekų savaitės judėjimo, Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka maloniai kviečia visus susidomėjusius panevėžiečius – vaikus, jaunimą, šeimas, senjorus – apsilankyti nemokamuose miesto bibliotekose organizuojamuose renginiuose. Jūsų lauks įvairūs susitikimai, edukacijos, viktorinos, akcijos, parodos ir ne tik… Pažadame, jog užsukę pas mus ne tik turiningai praleisite laisvalaikį, bet ir patirsite kultūrinio gyvenimo džiaugsmą, išplėsite savo supratimą apie tai, ką galima veikti šiuolaikinėje bibliotekoje.

Daugiau informacijos apie savaitės renginius rasite tinklalapyje www.panbiblioteka.lt  bei tel.: (8-45) 430696.

Lauksime Jūsų. Iki pasimatymo bibliotekose!

BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS PROGRAMA

 balandžio 22-29 d.

Atidarymo šventė

Balandžio 22 d. 12 val. Laisvės aikštėje (prie viešbučio) vyks šurmulingas Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymas „Daugiau knygų, daugiau šviesos, daugiau spalvų!“. Kviečiame visus prisijungti prie mūsų organizuojamo flashmobo, ir ateiti apsirengus spalvingai, ryškiai, taip pat būtinai kartu atsinešti knygą. Tai gali būti mylimiausia vaikystės, jaunystės, ar šiuo metu skaitoma knyga. O mes pasirūpinsime šventiška atmosfera, smagia muzika, spalvingu ir įdomiu pusvalandžiu kartu su visa marga bendruomene.

Akcijos

Balandžio 23-30 d. visose bibliotekose:

  • „Užuomaršų savaitė – savaitė be delspinigių“. Už pavėluotas gražinti knygas neimsime delspinigių.
  • ,,Paremk biblioteką paskirdamas 2 proc. pajamų mokesčio“. Paramos dėka biblioteka galės įsigyti dar daugiau naujų spaudinių.
  • ,,Pakviesk draugą į biblioteką“. Atvesk į biblioteką joje nesilankantį draugą, pažįstamą ar giminaitį, ir padovanok jam skaitymo džiaugsmą.
  • „Skaitytojo bilietas – gimtadienio dovana“. Kiekvienas naujas skaitytojas savo gimimo dieną, atėjęs į biblioteką, įsigis skaitytojo pažymėjimą nemokamai.

Balandžio 22-30 d. vaikų bibliotekoje „Šaltinėlis“:

  • ,,Su meile dovanoju bibliotekai knygą“. Padovanokite bibliotekai naujų, ar perskaitytų, gerų knygų.
  • „Knygai antrą gyvenimą“ – keiskimės knygomis bibliotekoje“. Atnešk knygą į biblioteką ir pasiimk dar neskaitytą neišleisdamas nė lito.
  • „Spaudos apžvalga su arbata“.10-11 val. atėjęs į biblioteką paskaityti spaudos būsi pavaišintas arbata.

Renginiai suaugusiems

Balandžio 26 d. 17 val. Viešojoje bibliotekoje organizuojama literatūrinė diskotekaPilnatis arba ne viskas yra miglų migla“. Dalyvauja aktoriaus, režisieriaus, dainų autorius ir atlikėjas, radijo bei televizijos laidų vedėjas Sigutis Jačėnas. Kūrybos vakaro programoje: tekstai ir kontekstai, miesto romansai, autorinės dainos ir ne tik.

Balandžio 27 d. 16 val. Parko bibliotekoje vyks užsiėmimas „Senjorai susipažįsta su 3D technologijomis“. Jo metu dalyviai savo akimis pamatys, kaip atrodo 3D spausdintuvas, kaip iš plastiko gijų gimsta įvairūs trimačiai objektai.

Balandžio 27 d. 13-16 val. Viešojoje bibliotekoje vyks literatūrinė viktorina „Atpažink literatūrinį personažą“, kurios dalyviai ne tik patikrins savo žinias, bet ir galės laimėti prizų.

Balandžio 23-30 d. 10-17 val. Smėlynės bibliotekoje vyks konsultacijosIšmok naudotis LIBIS“. Darbuotojos skaitytojus supažindins su knygų paieškos sistema elektroniniame kataloge LIBIS (Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema).

Balandžio 24-30 d. Viešosios bibliotekos skaityklos ekrane galėsite išvysti fotografo, dviračių entuziasto V. Benašo sukurto filmuko apie knygas transliaciją.

Parodos

Balandžio 1 – gegužės 31 d. Parko bibliotekoje eksponuojama Senjorų klubo „Pabūkime kartu“ veiklai skirta fotografijų paroda. Balandžio 15-30 d. čia taip pat veiks literatūros paroda „Žinių ir informacijos versmė: biblioteka“.

Balandžio 18-22 d. Vaikų bibliotekoje „Šaltinėlis“ veiks literatūros parodos „Knygų naujienos“ bei „Neatrasti maršrutai“.

Balandžio 20 – gegužės 10 d. Smėlynės bibliotekoje eksponuojama vaikų baigiamojo projekto „Burtų šluota“ dalyvių piešinių paroda.

Balandžio  23-30 d. Smėlynės bibliotekoje eksponuojama geriausių „Skaitytojų garbės lenta“.

Balandžio 25 – gegužės 10 d. Šiaurinėje bibliotekoje galėsite išvysti senų spaudinių parodą ,,Knyga – pasaulio išmintį girdanti upė“.
Renginiai vaikams

Balandžio 23-29 d. vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ ves pažintines ekskursijas po biblioteką.

Balandžio 23-30 d. Židinio“ bibliotekoje instaliacijos „Bibliotekininkas“ pagal Dž. Arčibaldo paveikslą kūrimas.

Balandžio 25-28 d. vaikų bibliotekoje „Žiburėlis“ vyks renginys „Aš + Biblioteka + Knyga“.

Balandžio 25 d. 12 val. Smėlynės bibliotekoje vyks viktorina „Kas skaito rašo…“.

Balandžio 26 d. 13 val. vaikų bibliotekoje „Žiburėlis“ organizuojama knygos šventė „Jums, maži ir dideli“.

Balandžio 26 d. 11.30 val. vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ M. Karkos progimnazijos pirmokai atliks muzikinę literatūrinę kompoziciją „Miško pasaka“.

Balandžio 27 d. 11 val. Šiaurinėje bibliotekoje vyks lopšelio-darželio ,,Žibutė“ ikimokyklinukų pirmoji pažintis su biblioteka ,,Mes – jau skaitytojai!“.

Balandžio 28 d. 12 val.  Smėlynės bibliotekoje susitikimas su rašytoja, aktore, režisiere Kristina Gudonyte „Pasakų karuselė“ .

Balandžio 29  d. nuo 10 iki 18 val. Šiaurinėje bibliotekoje organizuojama knygų loterija ,,Laimingos knygos“.

Edukacinės programos vaikams

Balandžio 23 d. 15 val. vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ įvyks edukacinės kūrybinių medijų studijos „Saviraiškos kodas“ atidarymas.

Balandžio 25 d. 12 val. bibliotekoje „Židinys“ organizuojamas edukacinis užsiėmimas „Knygos kelias“ kartu su iliustratore Sigute Ach.

Balandžio 23-30 d. bibliotekoje „Židinys“ vyks edukacinis užsiėmimas „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“.

Balandžio 26 d. 12.30 val. Smėlynės bibliotekoje organizuojamas edukacinis užsiėmimas „Knygos (r)evoliucija“ .

Balandžio 27 d. 10.45 val. Smėlynės bibliotekoje vyks edukacinis renginys su aklųjų biblioteka ,,Knygos šviesa tamsoje“.

                                                                                                                                            

Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: