Nacionalinės donorų asociacijos prizas pasiekė tarpmokyklinio konkurso nugalėtojus

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 8c klasės komanda rudenį dalyvavo tarpmokykliniame konkurse „Dovanokite viltį gyventi“, kuris vyko Panevėžio profesinio rengimo centre, ir laimėjo pirmąją vietą. Nugalėtojų komandai Nacionalinė donorų asociacija pažadėjo prizą – išvyką į Kauną: edukacinę programą Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje ir lazerių šou Lazertrone. Prizas tapo realybe gegužės 17-ąją dieną. Autobusiukas talpino daugiau nei 8 žmones, tad prie mūsų komandos prisijungė Jaunųjų misionierių būrelio atstovai.

Nepakartojamais įspūdžiais dalinasi patys išvykos dalyviai:

„Išvykoje į Kauną įdomiausias buvo Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus. Ten sužinojau apie vaistininką Fridrichą Sertiurnerį, kuris pakeitė medicinos istoriją išradęs morfiną. Iki tol nebuvo jokių nuskausminančiųjų vaistų – tik vaistažolės ir skaudvabaliai. Taip pat buvo įdomu pasiklausyti paskaitos apie donorystę. Niekada nepamiršiu ir smagaus pašaudymo lazeriais.“ (Mangirdas, 8c)

„Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje mane labiausiai nustebino tai, kad anksčiau žmonės naudojo labai keistus daiktus vaistams kurti – netgi sudžiovintus žmogaus kaukolės miltelius. Man labiausiai patiko istorijos apie vaistų – miltelių – sukūrimą.“ (Ignas, 8c)

„Kaune daug įspūdžių paliko Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje išgirstos istorijos ir pamatyti praeities vaistų gamybos prietaisai, chirurginės priemonės. Paskui važiavome į Lazertroną. Atvykę gavome specialią aprangą, lazerinius šautuvus, pasiskirstėme komandomis, išklausėme instruktažą ir pradėjome žaidimą. Esu dėkinga Nacionalinės donorų asociacijos prezidentui už tokią turiningą išvyką.“ (Jogailė, 8c)

„Lankydamasi farmacijos muziejuje, išgirdau daug įvairių senovinių vaistų gamybos paslapčių, pamačiau įvairius vaistų gamybos prietaisus, sužinojau, kad žmogui, atėjęs į vaistinę, palaukdavo, kol vaistininkas pagamins miltelius ir sakydamas „vartoti 3 miltelius“ įteiks juos laukiančiajam. Patyriau daug adrenalino lakstydama Lazertrone. Už tokią puikią ekskursiją esu labai dėkinga Nacionalinei donorų asociacijai.“ (Samanta, 8c)

„Išvykoje į Kauną, aplankę Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų, sužinojome daug įdomių dalykų. Stebėjausi, kad nuo dantų skausmo senovėje žmonės valgydavo keptas peles ar sėdėdavo išsižioję prieš pilnatį. Įdomu buvo apžiūrinėti senovinius vaistų gaminimo įrankius. Lazertronas irgi labai patiko – ten palikome visas savo jėgas. Labai ačiū Nacionalinei donorų asociacijai.“ (Viltė, 8c)

„Labai patiko Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje. Buvau nustebinta, kad morfino išradėjas Fridrichas Sertiurneris mirė nuo morfizmo, bet paliko savo dienoraštį istorijai. Tačiau įdomiausia buvo Lazertrone – smarkiai pavargome, bet buvo labai smagu. Dėkoju už tokią neeilinę ekskursiją Nacionalinei donorų asociacijai.“ (Agnė, 8c)

„Gegužės 17 d. važiavome į išvyką po Kauną. Ši kelionė buvo laukta. Aplankėme Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų. Buvo labai įdomu sužinoti, kaip senovėje žmonės gydėsi ligas, kokius vaistus gamino ir kokių keistų ritualų buvo atliekama ligoniui. Šiame muziejuje Nacionalinės donorų asociacijos vadovas Darius Tumšys pasveikino konkurso nugalėtojus, papasakojo apie donorystės rūšis ir padovanojo pramogas lazerių erdvėje, kur susiskirstę komandomis galėjome aktyviai leisti laiką.“ (Akvilė, 7c)

„Buvo gan įdomu medicinos muziejuje sužinoti, kaip senovėje gydė žmones, pamatyti vaistus ir kaip atrodė vaistinė senaisiais laikais. Labiausiai patiko šaudyti su lazeriais.“ (Gustė, 7c)

„Su 8c klasės laimėtojų komanda vykome į ekskursiją, kur aplankėme dvi vietas: Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų ir Kauno lazerinių pramogų centrą. Medicinos muziejuje buvo labai įdomu sužinoti apie senuosius vaistus, gydymo įrankius. Lazerių žaidime buvo be galo smagu: ten mes galėjome išbandyti savo taiklumą ir ištvermę. Labai dėkoju tikybos mokytojoms, kad mus kartu pasiėmė į ekskursiją. Bet labiausiai esu dėkinga Nacionalinės donorų asociacijos prezidentui.“ (Džiuginta, 7c)

Ši kelionė, suteikusi daug džiaugsmingų akimirkų, buvo nemokama visiems Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos moksleiviams, ne tik laimėjusiai konkursą 8c klasės komandai. Esame dėkingi už puikią dovaną VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro biologijos mokytojai Vijolei Miškinienei ir Dariui Tumšiui, Nacionalinės donorų asociacijos prezidentui.

 

8c klasės auklėtoja Dalia Kubilienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: