Laisvalaikis - Mada - 2021-08-16

Naktinės užuolaidos: 5 klausimai, į kuriuos turiu atsakyti renkantis audinius

Naktinės užuolaidos – vienas svarbiausių bet kokio stiliaus namų interjero elementų. Naktinės užuolaidos sukuria ne tik prabanga dvelkiantį kambario dizainą, tačiau taip pat pripildo namus jaukumo bei apsaugo gyventojų privatumą. Naktinės užuolaidos paprastai pasirenkamos ilgesniam laikui, todėl jas išsirinkti dažnai būna ne taip jau lengva. UAB „Iks Forma“ dizaineriai pateikia 5 klausimus, į kuriuos turėtumėte sau atsakyti prieš renkantis audinius naktinėms užuolaidoms.

  1. Pasiūtos naktinės užuolaidos: kokių matmenų langų uždengimus turėčiau įsigyti?

Pasiūtos naktinės užuolaidos – puikus pasirinkimas taupantiems laiką bei žinantiems, ko nori. Skirtingi naktinių užuolaidų gamintojai siūlo platų pasiūtų naktinių užuolaidų pasirinkimą, todėl jei esate tvirtai apsisprendę, kokios spalvos, stiliaus ar kt. naktines užuolaidas įsigysite, nesudėtingai atrasite reikiamus gaminius.

Tiesa, prieš įsigydami pasiūtas naktines užuolaidas, iš anksto žinokite, kokių matmenų šių langų uždengimų Jums reikės. Patariama nepirkti pasiūtų užuolaidų ,,aklai“ vien dėlto, nes radote akciją ar svarstote, kad galbūt perkamos naktinės užuolaidos tiks Jūsų kambariui. Priešingu atveju, Jums gali tekti grąžinti įsigytas naktines užuolaidas, todėl taip gaišite savo laiką.

  1. Naktinės užuolaidos miegamajame: kokio stiliaus langų uždengimus turėčiau įsigyti?

Tinkamai parinktos ir skoningai prie esamo erdvės stiliaus priderintos naktinės užuolaidos miegamajame neabejotinai tampa išskirtiniu viso kambario akcentu. Tačiau, kad džiugintų galutinis estetinis vaizdas pakabinus naktines užuolaidas, turėtumėte iš anksto apsvarstyti, kokių spalvų, raštų, stilių ir pan. audinius Jums reikės įsigyti. Rekomenduojama nepirkti naktinių užuolaidų audinių vien dėl to, nes jie atrodo labai patraukliai: kas iš pirmo žvilgsnio pasirodė gražu, nebūtinai tiks Jūsų kambariui ir derės prie esamo jo interjero.

  1. Ar pasirinktos naktinės užuolaidos vaikų kambariui nekels jokio pavojaus mažyliams?

Naktinės užuolaidos vaikų kambariui turėtų būti pasirenkamos kur kas atsakingiau nei suaugusiųjų miegamojo erdvei. Bene svarbiausias kriterijus renkantis naktines užuolaidas vaikų kambariui – saugumas. Vaikiškos naktinės užuolaidos turėtų ne tik derėti prie vaikų kambario interjero, tačiau taip pat kabėdamos nesukelti jokio pavojaus mažiausiems namų gyventojams. Tai reiškia, kad, prieš įsigydami naktines užuolaidas, turėtumėte įvertinti, ar mažyliai žaisdami jų nenutrauks, nesuplėšys ar kitaip nesugadins. Be to, vaikiškoms naktinėms užuolaidoms pakabinti turėtumėte pasirinkti tvirtą karnizą, kad šis negalėtų mažyliams nukristi ant galvos. Siekdami išvengti šių rūpesčių, vaikų kambariui galite rinktis trumpas, tačiau dailiai bei žaismingai atrodančias vaikiškas naktines užuolaidas.

  1. Naktinės užuolaidos: kaip ateityje prižiūrėsiu įsigytus langų uždengimus?

Prieš rinkdamiesi naktines užuolaidas, taip pat turėtumėte apgalvoti, kaip ateityje jas prižiūrėsite. Paprastai daugelis užuolaidų siuvėjų ar pardavėjų pirkėjams atsako į klausimą, kaip prižiūrėti įsigytus naktinių užuolaidų audinius, todėl galite iš anksto apsvarstyti, koks užuolaidų priežiūros būdas Jums yra priimtiniausias. Bene paprasčiausias naktinių užuolaidų priežiūros būdas – skalbimas. Tad, prieš perkant naktines užuolaidas, patariama pasinaudoti specialistų konsultacijomis, kaip geriausia prižiūrėti įsigytus gaminus, kad šie džiugintų ne vienerius metus.

  1. Kokio tankumo naktines užuolaidas turėčiau įsigyti?

Nors pagrindinė naktinių užuolaidų funkcija yra užtamsinti kambario erdvę, kad į ją nepatektų saulės šviesos, tačiau kai kurie žmonės nemėgsta aklinai užtemdyti patalpos ir renkasi šviesesnius, retesnius naktinių užuolaidų audinius. Tad, prieš įsigydami naktines užuolaidas, iš anksto apsvarstykite, ar norėsite visiškai užtemdyti miegamąjį ar tik iš dalies: kuo storesnį audinį pasirinksite, tuo mažesnis bus jo peršviečiamumas. Užuolaidų salono ,,Iks Forma“ specialistai pataria apsvarstyti dviejų naktinių užuolaidų audinių pasirinkimą:

  • „Blackout“ – dengiančio 97 proc. šviesos;
  • „Dimout“ – dengiančio 70–90 proc. šviesos.

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: