NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 1-osios grupės fregatos jau Klaipėdoje

Rugpjūčio 24 d., pirmadienį, NATO Nuolatinės parengties kovinių laivų 1-osios jūrų grupės (NATO NPKL1G, Gangl. Standing NATO Maritime Group One) fregatos NRP Corte-Real (F332) ir HCMS Toronto (333) prisišvartavo Klaipėdos uoste. Siekiant užtikrinti COVID-19 prevenciją laivai visuomenei atviri nebus. Vizito metu SNMG1 laivų junginio vadas – flotilės admirolas José António Mirones susitiks su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) vadu jūrų kpt. Giedriumi Premenecku.

„Bendradarbiavimas su NATO jūrinėmis pajėgomis yra vienas iš svarbiausių Lietuvos Karinių jūrų pajėgų prioritetų. Aukštai vertiname ir pasitikime NATO pajėgomis, kurios neabejotinai yra geopolitinio stabilumo Baltijos jūros regione garantas“, – teigia KJP vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas.

Laivai Baltijos jūroje dislokuojami siekiant stiprinti saugumą jūroje ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai. Planuojama, kad atplaukusios sąjungininkų fregatos dalyvaus bendrose pratybose su Lietuvos KJP laivais.

NPKL1G – tai vienas iš keturių Aljanso nuolatinės parengties jūrų pajėgų junginių. Šiuo metu NATO priklauso keturios nuolatinės parengties laivų junginių grupės. Dvi iš jų (SNMG1 ir SNMG2) apjungia didelius antvandeninės kovos laivus, tokius kaip fregatos ir kreiseriai. Kitos dvi junginių (SNMCMG1 ir SNMCMG2) grupės, tai laivų junginiai, kuriems priklauso priešmininės kovos laivai. Šiuo metu SNMCMG1 junginiui vadovauja Lietuvos KJP karininkas kmdr. A. Venckūnas, taip pat skirtas štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42). Nuo 2006 m. Lietuva kas antrus metus skiria priešmininius laivus vykdyti užduotis šios grupės sudėtyje.

Nuolatinės parengties laivų junginių grupės yra NATO tarptautinių greito reagavimo pajėgų jūrinio komponento dalis, tiesiogiai pavaldi NATO sąjungininkų jūrų vadavietei (angl. NATO Allied Maritime Command, trump. NATO MARCOM), kuri yra įsikūrusi Didžiojoje Britanijoje.

Daugiau apie NATO nuolatinės parengties laivų junginių grupę (SNMG1) skaitykite: https://mc.nato.int/SNMG1

 KJP informacija.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: