Lietuvos kariuomenės ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupės nuotraukos

NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė baigė aukščiausio lygmens kovinio šaudymo pratybas

Gruodžio 2 d. baigėsi dvi savaites trukusios NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės kovinio šaudymo taktikos pratybos „Rising Stallion“, vykusios Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje. Kovinio šaudymo taktikos pratybos yra aukščiausias karinio rengimo lygmuo, kuriam pasiekti reikia daug laiko vykdant visų turimų padalinio ginklų specialistų rengimą, treniruotes su garsine amunicija, treniruotes simuliatoriuose, bei vykdant žemesnio lygmens kovinio šaudymo pratybas. Tokie mokymai – paskutinis karinio vieneto treniruočių etapas, kuomet poligone kariai ir karinė technika manevruoja šaudydami ne imitaciniais, o realiais koviniais šaudmenimis.

Pratybų situacijos kariams buvo kuriamos kuo realistiškesnės ir artimesnės tikram mūšiui, leidžiančios išnaudoti visas tankų „Leopard 2“, savaeigių haubicų PzH2000, pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ bei karių galimybes. Mokymų metu buvo šaudoma tiek miškingoje, tiek atviroje vietovėje, į stacionarius bei judančius taikinius, imituojančius pėstininkus bei karinę techniką. Pratybose dalyvavo kariai iš Vokietijos, Nyderlandų, Čekijos, Belgijos, Norvegijos ir Liuksemburgo.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje (Jonavos r.) ir yra integruota į Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį. Sąjungininkų kariai kartu su Lietuvos kariais dalyvauja karinio rengimo programoje. Kovinei grupei nuo pat jos dislokavimo pradžios vadovauja Vokietija.

 

Lietuvos kariuomenės ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupės nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: