Naturalūs būdai išnaikinti pelėsį

Nusprendėte patys pašalinti namuose atsiradusį pelėsį? Neskubėkite pirkti agresyvių cheminių priemonių jam išvalyti. Namuose tikriausiai turite keletą natūralių valiklių, apie kuriuos patys nežinote. Toliau aptarsime kaip saugiai ir užtikrintai pašalinti pelėsį, atsiradusį ant įvairių paviršių.

Galime užtikrinti, jog pelėsio naikinimo kaina bus kur kas mažesnė naudojant ekologiškas priemones, nei, kad agresyvias chemines medžiagas.

Pateikdami informaciją, kaip patiems pasigaminti valiklius pelėsiui pašalinti, turime omenyje, jog pelėsį ketinate valyti patalpose.

Norėdami pasigaminti daugiau valiklio, jeigu tarkime, pelėsio randate ir laukė, gali prireikti naudoti didesnes proporcijas medžiagų, kad pasigamintumėte reikiamą kiekį valiklio viskam išvalyti.

Arbatmedžio aliejus

 Šis natūralus tirpalas gali būti geriausia natūrali priemonė pelėsiui išnaikinti. Tai yra natūralus fungicidas, net ir nedidelis šio tirpalo kiekis gali visiškai sunaikinti pelėsio sporas. Arbatmedžio aliejus yra natūralus ir ekologiškas produktas, turintis daugybę paskirčių.

Kaip pasigaminti? Į purškiamą butelį (pavyzdžiui, langų ploviklio) įpilkite vieną arbatinį šaukštą arbatmedžio aliejaus ir vieną puodelį vandens.

Viską gerai išplakite. Būtina yra mūvėti gumines pirštines, nes neskiestas arbatmedžio aliejus gali sudirginti odą. Nupurkšite pelėsio paveiktą paviršių ir po dviejų minučių nuvalykite. Nuvalę paviršių, nepamirškite jo po to nuplauti švariu vandeniu ir gerai išsausinti.

Acto tirpalas

Acto rūgštis turi antimikrobinį poveikį grybams, todėl gali pašalinti beveik visų rūšių pelėsį. Įprastas actas, kurį naudojate maisto gamybai, dažniausiai yra 5% grynumo. Jums reikalingas bent 6% grynumo actas. Dėl papildomo 1% acto poveikis tampa dar geresnis.

Actas gali sunaikinti ne tik grybelius, bet ir bakterijas su virusais. Todėl acto naudojimas namų valymui, gali užtikrinti švaresnius bei sterilius namus. Tai nauda ne tik namams, bet ir jūsų sveikatai.

Kaip pasigaminti? Į purškiamą butelį supilkite baltą, neskiestą, 6% grynumo actą. Nupurkškite vietas, kurios yra paveiktos pelėsio ir leiskite valandą actui nudirbti savo darbą.

Po valandos, su šepečiu nutrinkite pelėsį ir po to nuplaukite vandeniu. Nepamirškite, nuplovę paviršių, būtinai jį gerai išsausinkite. Jeigu nepasišalina acto kvapas, atidarykite langą ir jis pasišalins per greičiau nei dvi valandas. Actui išgaruoti nevėdinamose patalpose gali užtrukti iki dviejų valandų, tad atidarę langą, garavimą paspartinsite.

Vandenilio peroksidas

Vandenilio peroksidas gali būti itin stiprus ir veiksmingas valiklis šalinant pelėsį. Vandenilio peroksidas pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis, priešgrybelinėmis savybėmis, todėl net ir mažas jo kiekis yra pavojingas pelėsiams ir gali sunaikinti beveik visas jų rūšis.

Vandenilio peroksidas taip pat turi specifinį kvapą, bet jis nėra toksiškas, todėl galima jį naudoti prie asmenų ar gyvūnų, kurie net turi kvėpavimo takų problemų. Tai nėra dirgiklis, todėl galima jį drąsiai naudoti.

Kaip pasigaminti? Gausiai nupurkškite supelijusį paviršių bent 3% grynumo vandenilio peroksidu ir palikite 10 minučių arba palaukite, kol peroksidas nustos burbuliuoti. Nuvalykite visus pelėsius, dėmes ir likučius, nepalikite nieko.

Negalima leisti, kad ant paviršiaus liktų nors menkiausias kiekis sporų, per kurias pelėsis dauginasi. Jeigu nesate garantuoti efektyvumu, procesą gali pakartoti, tokiu būdu būsite užtikrini, jog pelėsis galutinai sunaikintas.

Valgomoji soda

 Valgomoji soda, dar kitaip vadinama kalio bikarbonatu dažniausiai naudojamas maisto ruošimui (kepimui). Sodos milteliai padeda ne tik pašalinti pelėsį, bet ir absorbuoja drėgmę, kuri yra reikalinga pelėsio dauginimuisi. Niekada nenaudokite sodo su actu, nes galite sukelti pavojingą cheminę reakciją.

Kaip pasigaminti? Į purškiamą butelį įberkite ketvirtadalį valgomojo šaukto sodos ir užpilkite vandeniu. Plakite tol, kol soda ištirps vandenyje. Apipurkškite pelėsio paveiktą paviršių ir nutrinkite su šepečiu. Kartokite veiksmą tol, kol pelėsi galutinai bus pašalintas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: