Nauja ES karta ir Lietuvos prioritetai – technologinis proveržis ar už paskolas išlietas asfaltas?

Ketvirtadienį, liepos 2 d., 13 val., Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, Europos Komisijos Atstovybė Lietuvoje, EP Biuras Lietuvoje organizuoja vebinarą „Nauja ES karta (Next Generation EU): galimybės technologiniam proveržiui ar tik skola vaikaičiams?“ Jame diskutuos Europos Komisijos, Europos Parlamento, Lietuvos valdžios institucijų, politinių partijų atstovai ir ekspertai.

„Kartu su COVID-19 pandemija atėjęs ekonomikos sulėtėjimas reikalauja tokių pat greitų bei efektyvių sprendimų kaip ir atsakas virusui. Lyderystės turi imtis Europos Sąjunga, tačiau ir valstybės narės privalo turėti aiškią viziją, kaip sugrąžinti ekonomiką į augimo trajektoriją“, – teigia EP narys A. Kubilius.

Europos Komisija gegužės pabaigoje pasiūlė sukurti naują ekonomikos gaivinimo priemonę #NextGenerationEU, kuri apima daugiametį ES biudžetą ir skolintomis lėšomis sukurtą Atsigavimo Fondą. Šis  planas apima tiek Europos žaliąjį kursą, tiek perėjimą prie skaitmeninių technologijų, tiek ir ekonomikos gaivinimą.

Nurodoma, jog šie instrumentai užtikrins, kad bendra finansinė ES biudžeto apimtis  2021-2027 m. siektų 1,85 trln. Eur, didžioji šių lėšų dalis atiteks valstybėms narėms, o Lietuvai tai bus didžiausia finansinė injekcija šalies istorijoje.

„Vis dėlto turėtume ne vien džiaugtis pastaruoju faktu, o jau dabar aktyviai diskutuoti, kokie turi būti Lietuvos prioritetai, investuojant šias lėšas – technologinis proveržis, padėsiantis ateities kartoms perlipti vidutinių pajamų spąstus, ar asfaltas ir betonas, liejamas už paskolas, kurias turės grąžinti mūsų vaikaičiai“, – sako A. Kubilius.

Diskusijoje dalyvaus:

Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta;

Lietuvos Respublikos finansų ministras Vilius Šapoka;

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas;

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius;

Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius;

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas;

Ekspertas Klaudijus Maniokas;

Politinių partijų atstovai.

Vebinarą moderuos „Visionary Analytics“ įkūrėja ir vadovė dr. Agnė Paliokaitė.

Registracija į vebinarą: http://tiny.cc/NextGenerationEU

Renginio vieta: vebinaras vyks Zoom platformoje, transliuojamas Facebook socialiniame tinkle.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: