Pexels“ nuotr.

Nauja paieškos svetainė yra tarsi „Google“ ir „ChatGPT“ mišinys: kuo ji išsiskiria iš konkurentų?

Paieškos varikliai leidžia informaciją internete rasti itin greitai, tačiau vartotojų pamėgti įrankiai turi įvairių trūkumų. Ieškant atsakymo „Google“ paieškoje, reikia nardyti tarp daugybės nuorodų, o „ChatGPT“ atsakymai ne visada būna faktiškai teisingi. Nauja paieškos svetainė „Andi“ vartotojams siūlo šių iššūkių sprendimą – inovatyvus įrankis geba suderinti pokalbių roboto patogumą ir informacijos patikimumą vienoje platformoje.

„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius teigia, kad dirbtiniu intelektu pagrįsti paieškos įrankiai tapo itin populiarūs dėl atsakymų pateikimo greičio ir žmogiškos kalbėsenos. Specialistas apžvelgia šios rinkos naujieną – „Andi“ platformą ir kuo ji skiriasi nuo konkurentų.

Pateikia informacijos šaltinius

Pirmą kartą atsidarius „Andi“ svetainę, vartotojus pasitinka raginimas įvesti bet kokį klausimą ar užklausą – iš pirmo žvilgsnio įrankis niekuo nesiskiria nuo internetą sudrebinusio „ChatGPT“ pokalbių roboto. Tačiau ši platforma sujungia ne tik dirbtinio intelekto (DI) įrankius, kad interpretuotų užduodamų klausimų prasmę, bet ir įprastos paieškos mechanizmą, pateikdama rezultatus su tiksliu šaltiniu.

Platforma pateikia atsakymą ir papildo jį keliomis nuorodomis bei svarbiausiomis citatomis. Priklausomai nuo užklausos temos, įrankis naudoja skirtingas DI sistemas ir kalbos modelius, kurie generuoja atsakymus derindami žinias iš įvairių šaltinių, kaip „Forbes“ ar „The New York Times“.

Paieška užtrunka ilgiau

Naudodamiesi „Andi“ iš karto pastebėsite, kad paieška vyksta ne taip greitai, kaip esame pripratę kitose platformose. Norėdamas suteikti naujausią informaciją, įrankis užtrunka šiek tiek ilgiau. Skirtingai nei „Google“, „Andi“ nesiremia visa internete pateikiama informacija, vietoje to, svetainė pateikia naujausius duomenis sekundės tikslumu.

Išmani paieška geba pateikti ne tik tekstinį atsakymą, bet ir nurodyti vaizdus ar kelis svetainių pasirinkimus, kur rasite išsamesnės informacijos. Kaip ir „Google“ platformoje, spustelėję ant paieškos rezultato, būsite nukreipti į reikiamą svetainę, tačiau čia suteikiama galimybė peržiūrėti tinklalapių turinį ir nespaudžiant nuorodų.

Prie gautų rezultatų pateikiami 3 pasirinkimai: „Visit“ – būsite nukreipti į svetainę, „Read“ – neišeinant iš platformos galėsite iš karto peržiūrėti visą straipsnį be reklamos, „Summarize“ – sistema pateiks gautos informacijos santrauką. Čia veikiantis dirbtinis intelektas yra pagrįstas konkrečiais šaltiniais, tad vartotojams užtikrinami kokybiški ir tikslūs atsakymai.

Geba parašyti laišką už jus

„Andi“ įrankis vis dar tobulinamas – jame diegiami atnaujinimai, kurie leidžia jam neapsiriboti vien paieška. Paslauga gali atlikti ilgo straipsnio santrauką ar pateikti idėjų socialinių tinklų įrašams. Paprašius platformos parašyti jums el. laišką, ji pateiks mygtuką, kuriuo galėsite atidaryti sukurtą failą savo elektroninio pašto programoje arba dokumentą „Google Docs“ ar „Word“ platformose. Kūrėjai siekia, kad „Andi“ taptų universalia platforma – nuo informacijos paieškos, sudėtingo turinio kūrimo ar net kasdienių užduočių atlikimo, kaip vietų rezervavimas restorane.

Įrankio privatumo sąlygose akcentuojama, kad jis nerenka jokių asmeninių duomenų, nesaugo slapukų, IP adresų, buvimo vietos ar atliktų paieškų. Svetainėje netgi siūloma paprasta teksto komanda „Clear“, kurią įvedus bet kuriuo metu ištrinsite dabartinę paieškos sesiją ir su ja susijusią istoriją.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: