Nauja tvarka rekonstruotų Panevėžio gatvių sankirtoje sukėlė sumaištį (nuotraukos)

Vienas panevėžietis užkalbintas netoli nuo ką tik rekonstruotų Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių sankryžos sakė niekaip nesuprantantis kam reikėjo keisti daugelį metų buvusią eismo tvarką.

Anot jo, dar sovietmečiu kai Vasario 16-osios gatvė turėjo Rapolo Čarno pavadinimą ji buvo pagrindinė Respublikos gatvės atžvilgiu, nors tada dar net nebuvo J.Urbšio gatvės. Panevėžietis juokavo, jog Panevėžio valdžia nugriovusi kino teatrą „Garsas“ pastatą ir pradėjusi Stasio Eidrigevičiaus vardo menų centro statybas ryžosi link jo atidaryti visus įmanomus kelius.

Šią savaitę oficialiai atitarius eismą centrinėmis Panevėžio gatvėmis paaiškėjo, kad Elektros gatvė nuo J.Basanavičiaus gatvės tapo gyvenamąja zona, kurioje leidžiamas iki 20 kilometrų per valandą greitis. Tad dėmesio vairuotojams, būkite atidūs. Be to Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių sankirtoje atsirado ženklai žymintys, jog pagrindine gatve važiuojant nuo rajono savivaldybės yra tapusi sukant į kairę esanti Respublikos gatvė, kuri ties buvusiu kariniu komisariatu (Respubliko g 44) yra paversta į akligatvį ir turinti tik siaurą išvažiavimą į J.Urbšio gatvę.

Sutiktas Panevėžio rajono savivaldybės valdininkas juokavo, kad miestas prie ir link rajono savivaldybės apribojęs privažiavimus veikiausiai nori, kad kaimiečiai į miestą važiuotų autobusais ir į savivaldybę kulniuotų pėsčiomis, nes dabar gi važiuojant 20 kilometrų per valandą greičiu išeitų beveik panašiai, o taip pat tektų stovėti sankryžoje, o paskui ieškoti, kad ir mokamos vietos, mašinai pastatyti.

Eismo saugumu Panevėžyje besirūpinančios UAB „Eismo valdymo sistemos“ direktorius Tomas Smulka patikino, kad jo vadovaujama bendrovė su miesto centro rekonstrukcijos projektu ir su eismo sąlygų nustatymu Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių sankryžoje nieko bendro neturinti. T.Smulkos teigimu, tai yra tik savivaldybės sprendimas. Tačiau jis sakė tokiame sprendime nematantis nieko blogo, nes sprendimas yra laikinas, o savivaldybė yra sumaniusi dar labiau plėsti gyvenamosios zonos ribas.

Deja, su atsakingais savivaldybės administracijos darbuotojais pasikalbėti ir išsiaiškinti, kas dedasi Panevėžio centre, kur, kada ir kaip bus vykdoma gyvenamųjų zonų plėtra nepavyko, nes skambinant bet kokiu telefonu atsiliepdavo atsakiklis, buvo pranešama, kad pokalbis bus įrašomas, paprašoma palaukti, tačiau vėliau buvo informuojama, kad linijos užimtos ir patariama skambinti vėliau. O vėliau laukdavo ta pati litanija…

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: