Naujajam Panevėžio vicemerui – ir opozicijos palaikymas (nuotraukos)

Gintautas SUBAČIUS

Nuotoliniu būdu vykęs Panevėžio miesto tarybos posėdis su visomis pertraukomis tęsėsi visą darbo dieną – tai yra aštuonias valandas. Jis prasidėjo prieš porą savaičių į Seimą persikrausčiusio buvusio vicemero Deivido Labanavičiaus atleidimu iš darbo, o baigėsi naujo mero pavaduotojo Lauro Jagmino skyrimu. Už jo kandidatūrą, išskyrus dvi balsavime nedalyvavusias frakcijas, pasisakė visi iki vieno politiko.

Nors D.Labanavičius iš darbo buvo atleistas atgaline data, niekam iš politikų klausimų nekilo.

Naujasis kandidatas į vicemerus L.Jaginas kaip iš rašto dėstė gimęs ir mokęsis Ramygaloje, geriausiai mokslus baigęs KTU, stažavęsis Norvegijoje ir iki ateidamas į politiką jau vadovavęs banko skyriui. Jis tikino galėjęs likti Kaune, tačiau grįžęs į Panevėžį, dirbdamas mero patarėju susipažinęs su savivalda bei neapleidęs nė vieno tarybos komiteto posėdžio.

Svarbiausiomis savo užduotimis jis sakė pirmiausia matantis pandemijos suvaldymą, vyresnių mokytojų pamainą, centralizuotos buhalterinės apskaitos biudžetinėse įstaigose diegimą.

L.Jagminas pritarė frakcijos „KARTU” atstovui Ričardui Bakanauskui, jog beatodairiškai uždaryti muziejų ar kitų kultūros įstaigų negalima, nes kultūra yra atgaiva žmogaus sielai.

Žaliųjų partijos atstovas Mantas Leliukas sakė, jog bus matyti, kaip naujam vicemerui seksis dirbti, tačiau jis tikino, jog gerai, kad L.Jagminas sugriovė valstiečių frakciją, labai gerai, kad išstojo iš valstiečių partijos ir bus dešimt kartų geriau nei darželį ir dešimt klasių baigęs ir banke sekretorės vietoje sėdėjęs D.Labanavičius.

Kita „žalioji” Gema Umbrasienė vylėsi, jog vicemeru tapęs ir pasitaikius progai merą pavaduosiantis politikas elgsis diplomatiškiau ir ne taip ekstravagantiškai nei pats meras.

„KARTU” frakcijos vadovė Viktorija Polzunovaitė sakė, kad nepaisant visokių kalbų tikinti, jog Lauras turi tvirtą stuburą, vienam asmeniui netarnaus ir pažadėjo jam frakcijos palaikymą.

Merui Ryčiui Račkauskui paskelbus naujo vicemero skyrimo procedūrą ji užsitęsė kelias valandas. Nuotoliniu būdu posėdžiavusi taryba pirmiausia išsirinko balsų skaičiavimo komisiją, kuriai pirmiausia teko dumti į savivaldybės rūmus. Pastaroji savo pirmininku išsirinkusi liberalą Laimutį Sėdžių ir pateikusi balsavimo biuletenio pavyzdį į savivaldybę slaptam balsavimui sukvietė likusius tarybos narius.

Po visų formalumų paaiškėjo, kad balsavime iš 27 tarybos narių dalyvavo 19 politikų, kurie visi iki vieno palaikė L.Jagminą. Balsavime atsisakė dalyvauti septyni konservatorių bei bendros konservatorių ir žaliųjų frakcijų nariai. Į krūmus nėrė ir kaip ir  L.Jagmino kolega Kęstutis Lukoševičius, kuris valstiečių frakcijos pageidavimu pats turėjo užimti mero pavaduotojo vietą.

Lauras Jagminas gimė 1983 m., aukštąjį išsilavinimą įgijo Vytauto Didžiojo universitete, kur jam buvo suteikti ekonomikos bakalauro ir magistro kvalifikaciniai laipsniai, taip pat Bergeno Aukštojoje ekonomikos ir verslo mokykloje Norvegijoje suteikta finansų analitiko specialybė. L. Jagminas dirbo Biržų SEB banko skyriaus vadovu, AB Linas Agro rinkos analitiku ir kt.

„Dirbdamas siekiu geriausio rezultato, nuolat tobulinu kompetencijas atnaujindamas ir gilindamas žinias, vertinu naujoves ir pokyčius. Džiaugiuosi galėdamas vėl prisijungti prie komandos, kurioje iki šiol užėmiau mero patarėjo pareigas, ir toliau dirbti Panevėžiui ir jo gyventojams,“ – teigė naujai išrinktas mero pavaduotojas Lauras Jagminas.

Mero pavaduotojas darbus pradės nuo š. m. lapkričio 27 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: