Naująjį el. paspirtukų sezoną – didesnis dėmesys prevencijai ir edukacijai

Šį antradienį, kovo 15 dieną į 11 Lietuvos miestų gatves išriedėjo išsiilgti „Bolt“ paspirtukai. Įvertinus meteorologines sąlygas, sezonas pradedamas po trijų mėnesių pertraukos. Per šį laiką visi paspirtukai praėjo techninius patikrinimus, dalis jų buvo atnaujinta, todėl vartotojus visi pasitiks nepriekaištingos būklės. Be minėtų atnaujinimų, įsibėgėjus naujam sezonui, didžiausia el.paspirtukų nuomos platforma žada naujovių, skirtų kovai su pavojingu važiavimu bei netinkamu parkavimu.

Praėjusį sezoną kelionių paspirtukais skaičius vien „Bolt“ platformoje augo maždaug 2,5 karto. Prie to prisidėjo ne tik pačių el.paspirtukų populiarumas, bet ir paslaugos startas naujuose miestuose.

„Galima sakyti, kad praėjusiais metais įvyko lūžis ir elektrinis paspirtukas šiandien yra neatsiejama miestiečio gyvenimo dalis. Žmonės įprato ne tik jais keliauti – ši transporto priemonė atrado savo nišą šalia nuosavo automobilio, viešojo transporto ar vaikščiojimo pėsčiomis“, – konstatuoja Eimantas Balta, „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse. Pasak jo, naudojimasis el. paspirtukais auga kelis kartus sparčiau nei policijos fiksuojama nelaimingų atsitikimų, kuriuose dalyvauja paspirtukai.

Nepaisant to, šiuo metu „Bolt“ baiginėja darbus prie technologinių sprendimų, skirtų nelaimingų įvykių prevencijai ir vartotojų edukacijai apie tinkamą paspirtukų parkavimą mieste.

„Tęsiame savo bendradarbiavimą ir konsultacijas su Lietuvos policija ir miestų savivaldybėmis, reaguojame į jų prašymus, patys teikiame pasiūlymus ir sprendimus. Konkretus to rezultatas – daugiau greičio ribojimų ruožų miestuose, taip pat atsiras savotiškos apsaugos zonos vaizdingose sostinės vietose, kur nepavyks palikti paspirtukų“, – būsimas naujoves vardija E. Balta.

Jo teigimu, miestų gatvėse daugėja ne tik paspirtukų – bet ir labiau patyrusių paspirtukininkų. Žmonės įgunda, tampa atsargesni, renkasi saugesnį greitį keliaudami mažiau žinomais maršrutais ir esant intensyviam pėsčiųjų eismui. Kalbant apie pradedančiuosius paspirtukininkus, jiems „Bolt“ sistema automatiškai taiko apribojimus ir dalinasi patarimais apie kelionių el. paspirtukais saugumą.

Kaip ir praėjusiais metais, „Bolt” paspirtukai šiemet riedės Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Marijampolės. Kėdainių, Alytaus, Tauragės ir Trakų gatvėmis.

Apie „Bolt“

„Bolt“ – pirmoji Europoje daugiafunkcė programėlė, kurios pagrindinis tikslas – įperkamas, patogesnis ir patikimesnis keliavimas mieste. „Bolt“  paslaugomis  šiuo metu naudojasi daugiau nei 100 mln. klientų iš 45 šalių bei daugiau nei iš 400 miestų Europoje ir Afrikoje. Kompanija siekia paspartinti perėjimą nuo nuosavų automobilių naudojimo iki bendro ir tvaresnio mobilumo pasitelkiant „Bolt“ teikiamas paslaugas. Kompanijos teikiamų paslaugų sąraše – pavėžėjimas, mikromobilumą gerinančios automobilių ir elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugos, maisto į namus bei maisto prekių pristatymas. Įmonė veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką bei siūlyti aplinkai draugiškas paslaugų alternatyvas. „Bolt“ paslaugos teikiamos net  23-uose  Lietuvos miestuose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: