Naująjį sezoną LRT pristato nuolatinę išskirtinių kultūros renginių transliacijų poziciją

Rugpjūčio 31 d. prasidėsiančiame naujajame LRT sezone „Daugiau erdvės mintims“ geriausi Lietuvos ir pasaulio dramos, šiuolaikinio šokio, baleto, operos spektakliai ir koncertai turės nuolatinę poziciją – kultūros ir meno šventė žiūrovams bus dovanojama kiekvieną pirmadienį per LRT PLIUS.

Teatro mėgėjai naujajame LRT sezone išvys režisieriaus Gintaro Varno spektaklį „Bakchantės“, Cezario Graužinio „Užsispyrėlės tramdymą“, Jono Vaitkaus „Stepančikovo dvarą“, Eimunto Nekrošiaus „Kalės vaikus“, Rolando Kazlo „Raštininką Bartlbį“ ir kitus lietuvių režisierių darbus. Žiemą žiūrovų laukia transliacijų ciklas „Žiemojimas su opera“, kurio metu bus parodyti naujausi operų pastatymai pasaulio scenose su lietuvių solistais – opera „Elektra“ su Aušrine Stundyte ir Asmik Grigorian, „Vanesa“ su Edgaru Montvidu, „Rigoletas“ su Kostu Smoriginu, „Kaukių balius“ su Violeta Urmana ir kt.

„Nekantraudama laukiu naujojo sezono, nes jis bus ypač turiningas ir solidus. Vien ko verta prancūzų režisierės Agnes Varda stebuklingo grožio filmų retrospektyva ar specialios programos, skirtos Ludwigo van Beethoveno 250-ajam gimtadieniui ir prisiminti šį pavasarį mirusį kompozitorių Krzysztofą Pendereckį. Ypač džiaugiuosi, kad pagaliau pirmą kartą LRT eteryje pristatysime svarbiausius lietuvių solistų vaidmenis užsienio teatrų ir festivalių scenose. Beje, žiūrovų laukia ir charizmatiškosios dirigentės Mirgos Gražinytės-Tylos pasirodymas „BBC Proms“. Kai lėktuvų grafikai ir teatrų repertuarai tapo tokie nebenuspėjami, esu rami – mūsų eteryje suplanuoti koncertai ir spektakliai tikrai įvyks“, – sako LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Kultūros laidų programą plečia LRT RADIJAS. Nuo rugsėjo mėnesio pradės skambėti naujausių lietuvių autorių dokumentinių dramų 4 dalių ciklas „Išgyventi 90-ieji“, o vertėja Rasa Drazdauskienė ir menotyrininkas Ernestas Parulskis kvies klausytis laidos „Nenušaunami siužetai“, kurioje bus nagrinėjami detektyvai – romanai, filmai, serialai. Detektyvų mėgėjams šį sezoną bus dovanojamas ir skandinaviško tipo radijo serialas pagal Jaroslavo Melniko romaną.

Ekspediciją „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ surengęs Rimas Bružas LRT RADIJUJE imasi vesti dokumentinių apybraižų radijo laidą „Istorijos perimetrai“, skirtą atkreipti visuomenės dėmesį į primirštus įdomiosios istorijos pasakojimus.

Svarbiausios kultūros ir meno lauko naujienos bus pasiekiamos visose LRT platformose. Klausytojų, pradedančių darbo dieną su LRT KLASIKA, laukia kultūros žurnalas „Ryto allegro“,  šeštadieniais – „Kultūros diena. Savaitės apžvalga“ (LRT PLIUS) ir „Kultūros savaitė“ per LRT RADIJĄ. Susižinoti kultūros pasaulio aktualijas galima ir portale LRT.lt, rubrikoje „Kultūra“.

LRT eteryje taip pat bus transliuojamos ir jau pamėgtos pokalbių laidos: „Pasivaikščiojimai“ su Ryčiu Zemkausku, „Stambiu planu“, „Kultūringai su Nomeda“, „Daiktų istorijos“, „Legendos“, „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“. Kultūros diskusijų laida „Homo cultus“ toliau skambės per LRT KLASIKĄ.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: