AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2015-10-13

Naujamiestyje – įspūdingas šiaudinių skulptūrų parkas

Naujamiestyje, Panevėžio rajone vėl kyla įspūdingas šiaudinių skulptūrų parkas. Kasmet vietos bendruomenė šį parką šalia miestelio įkuria laikinai – vos mėnesiui. Tačiau tai jam nė kiek netrukdo žaibiškai išpopuliarėti ir pritraukti minias lankytojų. O šiemet juos naujamiestiečiai ketina vilioti milžinišku šiaudinių traukiniu.

Ant lauko dygstantys kelių metrų aukščio vartai – tai tik nedidelė dalis statomos tvirtovės. Ją jau trečią savaitę kruopščiai renčia Naujamiesčio gyventojai. Tiesa, nors šalia miestelio įkurta šiaudų statybvietė, moterų ir vyrų rankose ne statybos įrankiai, o lazdyno kartys ir špagato virvės. Kasmet rudenį šalia Naujamiesčio išdygsta įspūdingas šiaudinių skulptūrų parkas. Šiemet jau jubiliejinis, dešimtasis. Šį kartą kuriamas gyvenimo tekmės traukinys, kuris anot organizatorės, atspindės visų metų kūrybą.

Projekto dalyviai skaičiuoja, kad šiaudiniam traukiniui sukurti prireiks apie keliolika tonų šiaudų. Juos kiekvienais metais dovanoja vietiniai ūkininkai. Tačiau šiemet su šiaudais dirbti projekto dalyviams kiek sudėtingiau, mat dėl dėl vasariškos kaitros jų kokybė gerokai prastesnė.

Moterys sako, kad tai labai sunkus darbas, tačiau nuotaiką pakelia ir naujų jėgų suteikia dainos, muzika, pačių ant laužo išsivirta sriuba ar košė. Jų teigimu, pynimas reikalauja daug fizinės jėgos ir kantrybės.

Greta Naujamiesčio nupjautuose laukuose įsikūrę šiaudinių skulptūrų statytojai juokauja ne tik meną kuriantys, bet atliekantys ir policijos darbą. Retas kuris pro šalį pravažiuojantis vairuotojas, išvydęs vidury lauko didžiulius šiaudinius statinius, nepristabdo automobilio.

Grožėtis vietos gyventojų rankomis sukurtais kūriniais galima tik iki Vėlinių, vėliau jos tradiciškai paskęs ugnies liepsnose. Šiaudinių skulptūrų parodą užbaigsiančią ugnies fiestą planuojama surengti prieš pat lapkričio 1-ąją ir būtinai – jau sutemus. Tuomet laukus ir padangę nušvies teatralizuotai viena po kitos uždegtų didžiulių skulptūrų ugnies spektaklis.

Plačiau vaizdo reportaže.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: