Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2015-08-27

Naujas LKL sezonas: paskelbtas oficialus transliuotojas ir lygos naujovės

Artėjantį 2015-2016 metų sezoną LKL pasitinka atsinaujinusi. Lyga turės naują rungtynių transliuotoją bei paruošė kitų naujovių.

Jau šį rudenį LKL kovas tiesiogiai transliuos televizijos kanalas TV6 bei naujienų ir pramogų portalas tv3.lt. Nuo spalio 3 dienos šeštadieniais-sekmadieniais 17.00 val. krepšinio aistruoliai rungtynes galės stebėti per TV6. Tuo tarpu internete tv3.lt lankytojai matys absoliučiai visas rungtynes.

TV6 kanalas transliuoja daugiausiai sporto varžybų iš nemokamų kanalų šalyje: nuo UEFA čempionų lygos, Formulės-1, Europos jaunučių (U16) vaikinų krepšinio čempionato, LKF taurės ir lietuvių kovų IIHF pasaulio ledo ritulio čempionate, iki bušido, rankinio, tinklinio ir golfo transliacijų. Nuo šiol TV6 – ir oficialus LKL transliuotojas šalyje.

„Daugeliui vyrų pirmoji meilė vis dėl to būna krepšinis. Net NBA žaidėjai, atvykę žaisti į Lietuvą, pripažįsta, kad čia jie supranta kas yra tikrasis krepšinis. Ir tai nėra vien tik kamuolio mėtymas į krepšį. Krepšinis yra vienas iš labiausiai mėgstamų pramogų ir reginių Lietuvoje“, – sako UAB „Tele-3“ kūrybos direktorius Arvydas Rimas.

TV6 kanalas tiesiogiai transliuos net 7 kameromis filmuojamas LKL varžybas. „Filmavimo kameros fiksuos įvykius ne tik krepšinio aikštelėje, todėl žiūrovai iš arti matys ir žaidėjų aikštėje, ir atsarginių žaidėjų, ir trenerių bei sirgalių emocijas – gražiausius, svarbiausius, emocionaliausius sportinio įvykio momentus. Transliacijų grafika bus informatyvi ir solidi, atitinkanti naujausias pasaulinių sporto transliacijų tendencijas“, – žada A. Rimas.

Lygoje taip pat atsirado nauja pareigybė – teisėjų direktorius. Šias pareigas užims Tomas Rimkus. Jo funkcija – krepšinio teisėjų profesinio tobulinimo programos parengimas ir įgyvendinimas, rungtynių analizė, teisėjų darbo vertinimas, teisėjų paskyrimas rungtynėms.

„LKL vadovų pasiūlymas imtis lygos teisėjų direktoriaus pareigų buvo kiek netikėtas. Kad ir kaip banaliai skambėtų, tai ir įvertinimas ir rimtas iššūkis vienu metu. Pastaruosius keletą sezonų netylanti kritika Lietuvos teisėjų korpusui logiškai diktavo, jog metas žengti kokybinį žingsnį teisėjavimo tobulinimo srityje. Džiugu, kad nuo žodžių einama prie darbų. Ateinantį sezoną lengva nebus, juolab, kad pats turiu tęstinų darbų ir Lietuvos krepšinio federacijoje. Tačiau džiaugiuosi galimybe panaudoti sukauptą patirtį ir įgyvendinti kai kurias naujas idėjas“, – teigia T. Rimkus.

LKL bus įdiegta nauja rungtynių vaizdo peržiūros sistema teisėjams. Kitą savaitę bus priimtas sprendimas, kuri iš dviejų besisiūlančių įmonių prižiūrės šį projektą.

Kiekvienų rungtynių metu šalia aikštės tam tikru kampu ir atstumu bus sustatytos keturios papildomos vaizdo kameros. Prireikus, bet kurios kameros vaizdą bus galima atsukti, sulėtinti ir peržiūrėti. Tai palengvins teisėjų darbą vertinant diskutuotinus epizodus, nes tokia sistema bus naudojama kiekvienose rungtynėse.

„Jau parengtas priemonių rinkinys. Visų pirma stengsime pagerinti teisėjų pasirengimą rungtynėms, komandų ir žaidėjų analizę, savianalizę. Akcentuosime rungtynių valdymą ir komunikaciją tarp rungtynių dalyvių. Periodiškai bus rengiamos apklausos bei taisyklių testai. Rungtynėse teisėjams sprendimų priėmimą turi palengvinti įdiegiama skubaus pakartojimo peržiūros sistema. Žodžiu, naujovių nemažai ir tikimės, kad jos visos bendrai sudėjus duos apčiuopiamą rezultatą“, – apie būsimas naujoves pasakoja LKL teisėjų direktorius.

LKL ekipos šiame sezone vėl kovos keturių ratų sistema, tikslus čempionato tvarkaraštis paaiškės po Europos krepšinio čempionato, kurį tiesiogiai transliuos TV3 televizija ir portalas tv3.lt. Tada paaiškės, ar Lietuvos rinktinė kausis Olimpinių žaidynių atrankos turnyre. LKL sezonas startuos rugsėjo 28 dieną. Pirmoji tiesioginė transliacija per TV6 – spalio 3 dieną.

Naujo LKL sezono kovos – nuo spalio 3 dienos tiesiogiai per TV6 ir tv3.lt!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: