Muzikinio teatro nuotr.

Naujas Panevėžio muzikinio teatro sezonas: nuo baleto iki džiazo

Šių metų rudens sezone Panevėžio muzikinis teatras atvers dar vieną kūrybinės veiklos puslapį. Repertuarą papildys efektingos naujienos: žiūrovų laukia išskirtinė premjera – režisierės ir choreografės Marijos Simonos Šimulynaitės baletas „Karmen“, įvyks profesionalaus džiazo festivalis „Panevėžys Jazz“, teatras minės 25-ajį Panevėžio styginių kvarteto jubiliejų, bendradarbiaus su Ukrainos menininkais.

„Naują sezoną pradedame teatrui neįprasta premjera – operetės žanras vietą užleidžia baletui. Kartu su režisiere pasirinkome laiko patikrintą Karmen istoriją, kuri bus papasakota pasitelkiant šokį ir technologijas. Tai bus unikali šio kūrinio pastatymo versija, nes greta keturių šokėjų kuriamų personažų lyg atskiras veikėjas į spektaklį įsilies holograminės vaizdo projekcijos“, – pasakojo teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

Daugiau kaip 40 spektaklių pastačiusi Baltijos baleto teatro įkūrėja M. S. Šimulynaitė nebijo eksperimentuoti – ji nestandartiškai derina muzikos, scenografijos ir apšvietimo elementus, ne kartą šokį yra papildžiusi holograminiais vaizdais. Spektaklyje skambės legendinis Sauliaus Sondeckio ir Lietuvos kamerinio orkestro G. Bizet–R. Ščedrino „Karmen siuitos“ įrašas. Pagrindinį Karmen vaidmenį atliks Baltijos baleto teatro šokėja Evelina Fokina.

Evelina Fokina (aut. Marius Pyž zyp photography) (002)

Žiūrovų simpatijas pelnęs miuziklas „Muzikos garsai“

Rugsėjo viduryje į sceną sugrįš miuziklas visai šeimai „Muzikos garsai“. 2018-aisiais režisieriaus Nerijaus Petroko ir dirigento Vidmanto Kapučinsko iniciatyva pastatytas spektaklis iš karto užkariavo žiūrovų simpatijas. Pagrindinį Marijos vaidmenį pirmąkart atliks solistė Sandra Lebrikaitė (sopranas), miuzikle vaidins Panevėžio muzikos mokyklos ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokiniai. „Labai tikiuosi, kad žiūrovai pajus, kiek mūsų visų meilės sudėta į šį spektaklį“, – sakė solistė.

Nuotraukos autorė Svetlana Batura.

Panevėžio styginių kvartetui – 25

Platesnės saviraiškos ieškojimai 1997-aisiais  keturias Panevėžio kamerinio orkestro muzikantes subūrė į styginių kvartetą. Repeticijomis virtuvėje prasidėjęs kelias atvedė į pripažinimą. Kvartetas ne kartą keitė sudėtį, tačiau sugebėjo išlikti ir tobulėti. Su koncertinėmis programomis apkeliauta visa Lietuva, Lenkijoje, Latvijoje, Švedijoje surengti soliniai pasirodymai, įrašyta muzika Panevėžio dramos teatro spektakliui „Chanuma“ (rež. R. Teresas, 2000 m.) ir kino filmui „Hot Dog“ (rež. Allan van O. T. Andersen, 2009 m.; garso takelis nominuotas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimui). 2021 m. tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje  „Golden Talents of Madrid“ Ispanijoje kvartetas laimėjo 1-ąją vietą. Jubiliejiniam koncertui muzikantai pasirinko L. van Bethoveno ir F. Šopeno kūrinius. Juos drauge atliks garbingi svečiai – buvęs kvarteto narys, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatas altininkas Girdutis Jakaitis ir pianistė Šviesė Čepliauskaitė, 2019 m. už nuopelnus Lenkijos kultūrai apdovanota Auksiniu kryžiumi.

Lietingą lapkritį liūdėti neleis džiazas

Lapkritį Panevėžio muzikinio teatro sceną užpildys džiazas – vyks profesionalaus džiazo festivalis „Panevėžys Jazz“. Jo iniciatorius Arūnas Viduolis pasirodys su muzikinį kelią dar tik pradedančiu Panevėžio džiazo kolektyvu „Pan Big Band“, žiūrovų laukia susitikimai su garsiausiais Lietuvos džiazo atlikėjais ir svečiais iš Latvijos. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas instrumentiniam džiazui, tačiau bus galima išgirsti ir vokalinės muzikos, skambės autorinės kompozicijos ir improvizacijos. Festivalį vainikuos improvizacinio džiazo vakaras (jam session). „Panevėžys Jazz“ globėjas – Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Trombonininkas Lauris Amantovs (aut. Domas Rimeika)

Muzikinis tiltas Lietuva–Ukraina

Panevėžio muzikinis teatras šių metų pavasarį prisidėjo prie paramos Ukrainos miesto partnerio Vinycios teatrui. Užsimezgusią draugystę sumanyta tęsti ir įprasminti bendru koncertu. Panevėžio muzikinio teatro choras ir pučiamųjų orkestras „Garsas“ surengs koncertą kartu su Vinycios akademinio M. K. Sadovskio muzikos ir dramos teatro solistais Volodymyru Kholkinu, Olha Buha, Svitlana Basovka, pasirodys mūsų dainininkai Laima Česlauskaitė ir Ramūnas Urbietis, skambės abiejų šalių kompozitorių kūriniai. Koncerto metu kviesime aukoti karo nualintai Ukrainos kariuomenei. Renginys bus nemokamas, transliuojamas internetu Lietuvoje ir Ukrainoje.

Teatrų bičiulystė

Gruodis prasidės bendrais darbais su Juozo Miltinio dramos teatru. Režisieriaus Aleksandro Špilevojaus premjera „Atskala“ atgaivins maestro J. Miltinio istoriją, kuri bus pasakojama skambant gyvai muzikai, o spektaklyje gros Panevėžio muzikinio teatro orkestras.

„Tai bus pirmas, bet tikrai ne paskutinis kūrybinis bendradarbiavimas su J. Miltinio dramos teatru. Turime ieškoti, kas mus jungia, o kartu Panevėžio kultūrinį gyvenimą daro unikalų ir įdomų ne tik miesto, bet ir visos šalies kontekste“, – sako muzikinio teatro vadovė K. Nekrošiūtė ir priduria, kad ateityje bendrų projektų bus ir su kitomis organizacijomis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: