Naujas Panevėžio partneris – Maramurešas

Šiandien Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Maramurešo apskritimi (Rumunija). Trišalį dokumentą savo parašais patvirtino Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius, rajono meras Povilas Žagunis ir Maramurešo apskrities viceprezidentas Emilis Marinescu. Panevėžiui ši sutartis yra unikali, kadangi pirmąkart sudaroma ne su užsienio miestu, o su apskritimi. Be to, pirmąkart bendradarbiavimo dokumentas yra trišalis (pasirašytas kartu su rajono Savivaldybe).

Panevėžio miesto savivaldybėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje V. Satkevičius priminė, kad prieš 25 metus, irgi kovo mėnesį, buvo pasirašyta sutartis su pirmuoju užsienio partneriu – Vokietijos Liuneno miestu: „Per tą laiką bendradarbiavimas išsiplėtė labai stipriai – tarpusavyje bendrauja ne tik savivalda, bet ir kultūros, švietimo, teisėsaugos ir teisėtvarkos, gydymo įstaigų atstovai. Pagaliau bendraujama net šeimomis. Nuoširdžiai tikiuosi, kad lygiai taip pat plėsis draugystė su Rumunijos Maramurešo kraštu“.

„Važinėdamas po Lietuvą galėjau palyginti skirtingus miestus. Panevėžys man pasirodė draugiškiausias, nuoširdžiausias ir svetingiausias. Toks yra ir Maramurešo regionas. Todėl tikimės rezultatyvaus bendradarbiavimo, ypač ekonominėje, kultūros srityse. Maramurešas pirmiausia lauktų Prekybos, pramonės ir amatų rūmų vizito“, – sakė Rumunijos ambasadorius Lietuvoje ir Latvijoje J. E. Danas Balanescu. Svečias priminė, kad pirmieji ryšiai jau užmegzti – rumunai savo filmus pristatė kino centro „Garsas“ organizuojamame festivalyje „Europos kinas ir dieną, ir naktį“. Šiame projekte jie mielai dalyvautų ir toliau. Be to, vasarą į Panevėžį ketinama atvežti rumunų folkloro kolektyvą.

„Tarp mūsų – 1400 km. Tačiau geri draugai yra geriau nei kaimynai. Mūsų apskritis garsi baldų, elektros, vaisių ir daržovių pramone. Čia pirmiausia ir norėtume bendradarbiauti“, – teigė Maramurešo apskrities viceprezidentas E. Marinescu.

„Mums visiems linkiu, kad formalus dokumentas (sutartis) virstų konkrečiais projektais ir darbais“, – apibendrino Panevėžio rajono meras P. Žagunis.

Šiandien pasirašyta trišale bendradarbiavimo sutartimi numatyta bendradarbiauti turizmo, kultūros, švietimo, aplinkosaugos, žemės ūkio, ekonomikos, viešojo administravimo, savivaldos ir kt. srityse.

Maramurešo apskritis – 12-asis Panevėžio partneris. Šiuo metu miestas bendradarbiauja su Liunenu (Vokietija), Kalmaru (Švedija), Gusu (Olandija), Liublinu (Lenkija), Koldingu (Danija), Mytiščiais ir Kaliningradu (Rusija), Daugpiliu (Latvija), Gabrovu (Bulgarija), Rakvere (Estija) ir Vinycia (Ukraina).

Maramurešas – viena iš daugiau kaip 40 Rumunijos apskričių. Yra šiaurinėje šalies dalyje, šalia Vakarų Ukrainos. Dauguma teritorijos – Karpatų kalnuose. Apskritį sudaro 2 savivaldybės ir 11 miestelių. Administracinis centras – Baja Marės miestas. Nuo jo iki Bukarešto – 600km, Ukrainos sienos – 50 km, Vengrijos – 70 km.

2011 m. Maramurešo apskrityje buvo daugiau kaip 516,5 tūkst. gyventojų, Baja Marėje – 123 tūkst. Apskrities pasididžiavimas – medinės cerkvės, įtrauktos į UNESCO saugomą kultūros paveldą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: