Tado Kontauto nuotr.

Naujas teatro sezonas, nauji darbai ir veidai – Juozo Miltinio dramos teatre

82-asis Juozo Miltinio dramos teatro sezonas žiūrovus kvies atrasti šiuolaikinę dramaturgiją, tačiau nusivylę neliks ir tradicinio teatro mėgėjai. Pasak meno vadovo Aleksandro Špilevojaus, „Šis metas yra tinkamas kurti sezoną su šiuolaikine dramaturgija. Dabartiniame kontekste pernelyg susitelkti į klasiką – tarsi nematyti to, kas vyksta aplink“.

Sezoną atidarys A. Špilevojaus spektaklis „Neišmoktos pamokos“, taip pat režisierius pristatys dar vieną darbą apie pirmuosius teatro aktorius ir patį Juozą Miltinį. Teatriniai metai bus įvairialypiai, Panevėžio scenoje kurs žinomi ir talentingi režisieriai. Olga Lapina per Mindaugo Nastaravičiaus kūrybą kalbės apie visus mus jungiančią ir išskiriančią temą – mirtį. Agnius Jankevičius kurs spektaklį apie autizmo spektro sutrikimą turinčio vaiko gyvenimą ir jo vingius. Į Juozo Miltinio teatrą atvyks ir jaunas režisierius iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) – Jonas Kuprevičius, jis pristatys diplominį darbą pagal Tenneessee Williams‘o pjesę. Teatras nepamirš ir mažiausiųjų žiūrovų: Kotryna Siaurusaitytė Didžiojoje scenoje pristatys interaktyvų spektaklį vaikams, kviesiantį plėsti fantazijų ribas, kurti bei mąstyti drąsiau.

Šis ruduo kolektyvui džiugus ir dėl trupės pagausėjimo. Ją papildys LMTA baigę absolventai, jaunieji aktoriai iš Nelės Savičenko ir Gyčio Ivanausko kurso. Ilgamečių teatro aktorių patirtis bus neįkainojama paskata žengtiems pirmuosius profesinius žingsnius, o jaunųjų aktorių noras mokytis, vidinė ugnis bei stiprus akademinis pasiruošimas naujiems darbams įkaitins visą trupę.

Tiesa, šiais metais teatro sezonas prasidės anksčiau, performansu „Sylvia”. Šią vasarą Juozo Miltinio dramos teatre menininkai Paulius Jakubėnas, Kamilė Galkutė ir Saulius Požerskas vykdė kūrybinę laboratoriją, kurios metu išsikėlė tikslus: mokytis bendrauti neverbaliai, lavinti fantaziją, gilintis į savo vidinius kūrybinius procesus, šviesą ir muziką paversti sceniniais partneriais. Proceso metu kūrėjai tikslus realizavo eksperimentuodami bei žaisdami su šviesų dailės, muzikinių kompozicijų bei sceninio atlikimo montažo principais. Šios kūrybinės laboratorijos rezultatas – performansas „Sylvia“. Tai pagal rašytojos Silvijos Plath tekstus sukurtas vyksmas, kuriame šviesa, muzika ir aktorė veikia tarpusavyje. Performansą žiūrovai kviečiami išvysti rugpjūčio 27, 28 dienomis Juozo Miltinio dramos teatro didžiojoje scenoje.

Linkime įsimintinų akimirkų mūsų teatre.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: