Naujausios apsipirkimo tendencijos Baltijos šalyse: laukia išmanieji mokslo metai

Artėjant mokslo metams, tradiciškai rugpjūtį skubame ruoštis mokykliniam sezonui. Tiesa, pavasarį Lietuvą ir pasaulį sukaustęs karantinas turėjo didelės įtakos pirkėjų įpročių pasikeitimui. Baltijos šalyse atliktas tyrimas rodo, kad šiuos mokslo metus, ypatingai Lietuvoje ir Latvijoje, bus galima vadinti išmaniaisiais – kas penkti šiose šalyse gyvenantys tėvai yra tvirtai nusprendę arba planuoja prieš mokymosi proceso pradžią į vaikų pirkinių krepšelį įtraukti įvairius išmaniuosius įrenginius.

Prieš naujus mokslo metus – tėvų nerimas

„Pigu.lt“ prekybos centro internete rinkodaros vadovo Ernesto Kačerausko teigimu, vis dar nežinant, kokių mokslo metų galima tikėtis rudenį, didžioji dalis tėvų nerimauja dėl savo vaikų mokymosi proceso netikėtumų ir nori jiems tinkamai pasiruošti. Anot jo, tėvų nuogąstavimai dėl neaiškaus mokymosi proceso atsispindi ir „Pigu.lt“ atliktos apklausos rezultatuose.

„Tyrimas parodė, kad beveik dešimtadalis apklaustų tėvų Lietuvoje buvo įsitikinę, jog šiemet jų pirkinių krepšeliuose dominuos įvairūs išmanieji įrenginiai. Dar 9 proc. respondentų buvo linkę manyti, kad teks padidinti savo išmaniųjų įrenginių kiekį, nes sieks vaikams užtikrinti ergonomišką mokymosi aplinką namuose. Šie rezultatai parodo, kad vis daugiau tėvų stengiasi užtikrinti, jog mokymosi procesui galimai vėl persikėlus į namus, jis vyktų kuo sklandžiau“, – sako E. Kačerauskas.

Panašios tendencijos vyrauja ir kaimyninėje Baltijos šalyje. Latvijoje – atitinkamai 7 ir 11 proc. apklaustųjų teigė, kad įsigys arba žada įsigyti naujų išmaniųjų įrenginių. Tuo pat metu, estai savo vaikų apipirkti šiais prietaisais neskuba – tai darys vos 3 proc. apklausoje dalyvavusių Estijos gyventojų, o 8 proc. apklaustųjų apie tai dar tik galvoja.

Apklausos rezultatus patvirtina statistika

Anot „Pigu.lt“ prekybos centro internete rinkodaros vadovo, atėjus rugpjūčiui, augančią išmaniųjų įrenginių paklausą atspindi ir prekybos centro internete pardavimų statistika.

„Dar mėnesio pradžioje fiksavome augantį poreikį išmaniesiems laikrodžiams, apyrankėms ir ausinėms – šios kategorijos kol kas yra populiariausios ir, lyginant su birželio bei liepos mėnesiais, augo daugiau nei 10 proc., rugsėjo mėn. galime fiksuoti ir iki 30 proc. augimą. Mūsų statistika dar kartą rodo, kad moksleivių krepšeliai darosi vis išmanesni, o tokiai technikai išleidžiama vis didesnė suma“, – sako E. Kačerauskas.

„Pigu.lt“ rinkodaros vadovas priduria, kad vidutiniškai vienam pirkėjų krepšeliui, kurį sudaro vien tik smulkios mokyklinės prekės, šiuo metu vidutiniškai tenka apie 20 eurų. Vis dėlto į pasiruošimą mokyklai pasižiūrėjus plačiau ir pridėjus biuro baldus, aprangą, avalynę bei vis dažniau įsigyjamus išmaniuosius įrenginius, „Pigu.lt“ prekybos centre internete vidutiniškai pasiruošimui mokslo metams išleidžiama apie 100 eurų.

Darbo erdvę kuria namuose

Kaip teigia „Pigu.lt“ prekybos centro internete rinkodaros vadovas, aiškėjanti tendencija apie ruošimąsi galimam mokymuisi iš namų pastebima ir iš išaugusių biuro baldų, piešimo lentų ir kitų priemonių, padedančių įsirengti mokslo ar darbo vietą namuose, pardavimų.

„Dar vasario-balandžio mėnesiais, kai Lietuvoje buvo įvestas karantinas, itin išaugo rašomųjų stalų bei kėdžių pardavimai, tačiau artėjant mokslo metams, šis skaičius į viršų šoktelėjo dar labiau. Lyginant su praėjusių metų liepos pardavimais, biuro kėdžių pardavėme apie 70 proc., o biuro stalų – net 125 proc. daugiau nei pernai“, – pažymi E. Kačerauskas.

Kuprinių šiais metais – neperka

Pašnekovas pratęsia, kad karantinas turėjo įtakos ne tik jau minėtoms išmaniųjų įrenginių ir mokymuisi skirtų baldų kategorijoms. Anot jo, ankstesniais metais rugpjūtį pirkinių krepšeliuose dominavusios kuprinės šiemet yra nustumtos į antrą planą.

„Mūsų prekybos centre internete galima rasti daugiau nei 1000 kuprinių ir sportinių krepšių vaikams ir paaugliams. Tačiau keliavimas Lietuvoje ir aktyvesnis laisvalaikis lauke šį pavasarį paskatino ankstesnį kuprinių, tinkamų mokslams ir turistavimui, įsigijimą. Natūralu, kad  kuprinėmis daug anksčiau apsirūpinusiems vaikams prieš pat mokslų pradžią jos tapo mažiau reikalingos“, – sako E. Kačerauskas.

Kalbėdamas apie galimas ateities tendencijas, pašnekovas priduria, kad kuprinių ir kitų mokyklinio inventoriaus paklausą dar labiau sumažintų vėl sugrįžęs karantinas, tačiau tokiu atveju turėtų augti kompiuterinės technikos mokslui, išmaniųjų įrenginių, biuro baldų ir kitų priemonių, padedančių įsirengti mokymosi kambarį namuose, pardavimai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: